Rezultate te kerkimit per termin: +Grupmoshat

Total: 977
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:13.257Z

Memli Krasniqi krenar me Nora Gjakovën

Ministri i Rinisë, Kulturës dhe Sportit, Memli Krasniqi, nëpërmjet një postimi në Facebook, ka përshëndetur sukseset e sportit kosovar, ku mbrëmë u pranua me të drejta të plota Federata e Boksit në Federatën Ndërkombëtar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:55.248Z

5 fishohet numri i personave me diabet

5-fishohet numri i personave të prekur nga diabeti ne vend. Mjekët thonë se numri I pacientëve me këtë sëmundje,në tre dekada është rritur në mënyrë të frikshme, madje raportohet se diabeti po prek në masë edhe të vegjlit. Dhe kjo për shkak të ndryshimit të stilit të jetës, por

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.837Z

Ministria e Shendetesise:

Ministria e Shendetesise pranon se virusi i gripit kete vit ka shenuar nje numer me te madh te te prekurve se vitin e kaluar. Rastet me te medha ku ka dominuar virusi i gripit jane evidentuar sidomos ne grupmoshat 5-14 vje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:59.447Z

Kontrolle falas per semundjet e zemres

Grupmoshat me te ekspozuara ndaj semundjeve te zemres do te kene mundesi t’u nenshtrohen kontrolleve falas ne te gjithe vendin. Ministri i Shendetesise, ne nje aktivitet per diten boterore te zemres, tha se kjo eshte pjese e nje plani kombetar.    “Qeveria shqiptare dhe Ministr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:42.443Z

Brazili e Spanja, favoritë në ‘Londra 2012’

‘Euro 2012’ mori fund, por pas tri javësh do të fillojë një tjetër eveniment i rëndësishëm, ose më mirë të themi, më i rëndësishmi në sport. Bëhet fjalë për Lojërat Olimpike, të cilat do të startojnë më 27 korrik dhe do të përfundojnë më 10 gusht.Krahas sporteve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.974Z

T rinj dhe t pabindur

Cdo ditë të paktën 2- 3 ngjarje regjistrohen në policinë e Tiranës si sulme mes të rinjsh, grindje që nisin që nga motivet tejet ordinere deri tek sherre nën efektin e alkoolit. Statistikat flasin për të rinj që gjithmonë e më shumë tentojnë t’i zgjidhin cështje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.354Z

QSUT: Në mars kryhen transplantet e para të veshkave

Në muaj mars të këtij viti, për herë të parë në një spital më të madh të vendit tonë, një grup mjekësh shqiptarë nën asistencën e mjekëve italianë, do të kryejnë falas dy transplante të  veshkave për dy vajza të reja. "Klinika Urologjike në Qendrën Spitalore Universitare

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama