Rezultate te kerkimit per termin: +Hamid +Karzai

Total: 1319
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:30.214Z

Hamid Karzai dorëzohet?

Presidenti i Afganistanit, Hamid Karzai, do ta pranojë vendimin e autoriteteve zgjedhore, pas hetimeve për manipulim, të cilat mund të rezultojnë me shfuqizimin e një milion votave për Karzain, gjë që atij do tia mohonte fitoren qysh në rrethin e parë të zgjedhjeve presidenciale, kanë t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:31.638Z

Hamid Karzai fton rivalët në qeveri

Presidenti i Afganistanit, Hamid Karzai, mirëpriti sot konfirmimin e tij për president të vendit dhe ftoi rivalët e tij që të përfshihen në qeverinë e tij të re, duke premtuar se do të krijojë një qeveri, e cila do të luftojë korrupsionin, dukuri kjo e cila ka minuar administratën e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.406Z

Hamid Karzai i shpëton sulmit të talebanëve

Presidenti i Afganistanit Hamid Karzai i shpëtoi një sulmi të kryengritësve talebanë gjatë një ceremonie në Kabul, ku presidenti Karzai po merrte pjesë bashkë me udhëheqës të tjerë të qeverisë dhe personalitete të tjera të huaja. Një zëdhenës i Ministrisë afgane të Mbrojtjës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:31.576Z

Hamid Karzai shpallet fitues

Komisioni Zgjedhor në Afganistan ka shpallur presidentin aktual, Hamid Karzain, fitues të zgjedhjeve presidenciale, pasi që anuloi sot rrethin e dytë të planifikuar zgjedhor, duke i dhënë kështu fund krizës politike, e cila filloi pas rrethit të parë të zgjedhjeve, i cili u zhvillua muaj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.887Z

Hamid Karzai kërcënon të dërgojë trupa në Pakistan

Presidenti afgan Hamid Karzai kërcënoi të dërgojë trupa në Pakistanin fqinj, duke thënë se vendi i tij ka të drejtën për tu vetëmbrojtur. Ai tha sot në një konferencë shtypi se Afganistani ka të drejtë të shkatërrojë strehimet e terroristëve përtej kufirit pasi militantët v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.074Z

Hamid Karzai Wikileaks Me afer me Pakistanin

Informacionet secrete diplomatike te publikuara nga UIKILIKS kane ndihmuar ne perafrimin e dy kombeve Afganistanit dhe Pakistanit. Keshtu ka theksuat presidenti afgan Hamid karzai duke i konsideruar permbajtjen e tyre si genjeshtra. Ai ka lene te kuptohet gjate nje conference te perbashket me kryemi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:23.842Z

Hamid Karzai i del në mbrojte arritjeve në Afganistan

Presidenti afgan Hamid Karzai mbrojti arritjet e vendit të tij drejt paqës dhe nxiti pajtimin me anëtarët e Talebanit të cilët nuk janë pjesë e al-Kaidës. Korrespodentja e Zërit të Amerikës, Lisa Bryant, njofton për përfundimet e konferencës së nivelit të lartë të sigurisë, e cil

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama