Rezultate te kerkimit per termin: +Hamid +Karzai

Total: 1319
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:57.042Z

Hamid Karzai dhe talebanet do takohen ne Kabul

Qeveria afgane po planifikon të takojë talebanët në Arabinë Saudite në përpjekje për arritjen e një paqeje. Një zyrtar afgan i tha BBC-së se ky takim i rëndësishëm do të zhvillohet gjatë javëve në vazhdim, pas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.286Z

Vritet vëllai i Hamid Karzait

Nga Express më 12 korrik 2011 në ora 16:00 Vëllai më i ri i presidentit të Afganistanit, Hamid Karzai, është vrarë në provincën jugore, Kandahar. Zyrtarët në spitalin Mirwais në Kandahar, kanë konfirmuar se Ahmad Wali Karzai, shef i Këshillit Provincial, zyrtarisht është shpallu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:45.410Z

Afganistan, Karzai i vë kushte SHBA-së

Hamid Karzai Presidenti afgan Hamid Karzai, nuk e ka më me shumë dëshirë qëndrimin e forcave të armatosura të SHBA-ve në Afganistan. Në fakt ai i ka vënë  disa kushte Obamës, duke thënë se Kabuli zyrtar dëshiron sovranitet kombëtar. Duke folur në Kabul, në asamblenë tradicionale,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:24.833Z

Karzai viziton Indine

HAMID KARZAI Presidenti i Afganistanit Hamid Karzai sot do te filloje nje vizite ne Indi. Vizita vjen pas tensioneve ne mes te qeverise se Karzait dhe Pakistanit rivali tradicional i Indise i cili ka kufij si me Afganistanin edhe me Indine. Karzai pritet te takohet me kryeministrin indian Manmoh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.344Z

Varroset vëllai i Hamid Karzait

Nga Express më 13 korrik 2011 në ora 14:00 Presidenti i Afganistanit, Hamid Karzai, u ka prirë mijëra njerëzve, në varrimin e vëllait të tij më të ri, i cili u vra të martën, në pjesën e trazuar jugore të këtij vendi. Varrimi u mbajt nën masa të mëdha të sigurisë. Ahmed Wali

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.531Z

Afganistan, atentat vëllait të presidentit Karzai

Kabul - Vëllai i presidentit afgan, Hamid Karzai, i shpëtoi sot një sulmi kundër autokolonës së tij. Ahmad Wali Karzai i mbijetoi për mrekulli sulmit të agresorëve, ndërkohë që mbeti i vdekur njëri prej truprojave të tij. Gjatë kohës së sulmit, vëllai i presidentit po udhëtonte n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.365Z

Takimi Karzai-Obama mund të mos zhvillohet

Pas deklaratave të diskutueshme të presidentit afgan, Hamid Karzai, qeveria amerikane nuk e përjashton mundësinë e mosrealizimit të një takimi mes presidentit amerikan, Barack Obama dhe atij afgan, Hamid Karzai. Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë, Robert Gibbs, është shprehur, se në

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama