Rezultate te kerkimit per termin: +Hamid +Karzai

Total: 1319
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:24.833Z

Karzai viziton Indine

HAMID KARZAI Presidenti i Afganistanit Hamid Karzai sot do te filloje nje vizite ne Indi. Vizita vjen pas tensioneve ne mes te qeverise se Karzait dhe Pakistanit rivali tradicional i Indise i cili ka kufij si me Afganistanin edhe me Indine. Karzai pritet te takohet me kryeministrin indian Manmoh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.344Z

Varroset vëllai i Hamid Karzait

Nga Express më 13 korrik 2011 në ora 14:00 Presidenti i Afganistanit, Hamid Karzai, u ka prirë mijëra njerëzve, në varrimin e vëllait të tij më të ri, i cili u vra të martën, në pjesën e trazuar jugore të këtij vendi. Varrimi u mbajt nën masa të mëdha të sigurisë. Ahmed Wali

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.531Z

Afganistan, atentat vëllait të presidentit Karzai

Kabul - Vëllai i presidentit afgan, Hamid Karzai, i shpëtoi sot një sulmi kundër autokolonës së tij. Ahmad Wali Karzai i mbijetoi për mrekulli sulmit të agresorëve, ndërkohë që mbeti i vdekur njëri prej truprojave të tij. Gjatë kohës së sulmit, vëllai i presidentit po udhëtonte n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.365Z

Takimi Karzai-Obama mund të mos zhvillohet

Pas deklaratave të diskutueshme të presidentit afgan, Hamid Karzai, qeveria amerikane nuk e përjashton mundësinë e mosrealizimit të një takimi mes presidentit amerikan, Barack Obama dhe atij afgan, Hamid Karzai. Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë, Robert Gibbs, është shprehur, se në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:32.253Z

Karzai i shtrin dorën talebanëve

 “Fituesi i vërtetë i këtyre zgjedhjeve është populli afgan”, kështu deklaroi dje Hamid Karzai, ndërsa konfirmoi veten si presidenti i ardhshëm i vendit pas tërheqjes së rivalit të tij, Abdullah Abdullah. Karzai ka premtuar një qeverisje “përfshirëse, ku asnjë a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.809Z

Afganistan Karzai Po negociojme me talebanet

Presidenti afgan Hamid Karzai pranon se mes qeverise dhe talebaneve kane nisur prej kohesh negociatat qe mund te hapin rrugen e paqes. Gazeta amerikane Washington Post shkroi disa kohe me pare se Kabuli zyrtar dhe drejtuesit e guerrilasve ne vend kishin nisur bisedimet por deri tani asgje nuk is

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.345Z

Anulohet takimi Obama-Karzai?

Pas deklaratave të diskutueshme të presidentit afgan, Hamid Karzai, qeveria amerikane nuk e përjashton mundësinë e mosrealizimit të një takimi mes presidentit amerikan, Barack Obama dhe atij afgan, Hamid Karzai. Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë, Robert Gibbs, është shprehur, se në r

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama