Rezultate te kerkimit per termin: +Hamid +Karzai

Total: 1319
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:49.880Z

Karzai përgatitet për të vizituar Islamabadin

Qeveria afgane lajmëron se presidenti Hamid Karzai do ti kthej një përgjigje pozitive ftesës që i kanë dërguar autoritetet Pakistaneze për një takim të nivelit të lartë politik, për zgjidhjen e problemeve që Afganistani ka me talebanët. Zëdhënësi i ministrisë së jashtme afgane Ja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:29.036Z

Afganistan, Karzai: Zgjedhjet duhet te shtyhen

Presidenti i Afganistanit, Hamid Karzai ka deklaruar se e pranon opsionin qe zgjedhjet presidenciale ne vendin e tij te shtyhen nga muaji prill ne gusht. Mandati i Karzait perfundon me 21 maj, por ai ka deklaruar se nuk do te terhiqet derisa te jene zhvilluar zgjedhjet. Zgjedhjet jane pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.660Z

Karzai mohon akuzat e medieve amerikane

Kabul, 29 gusht - Zyra e presidentit afgan, Hamid Karzai, ka hedhur poshtë informacionet e botuara në mediet amerikane se disa nga zyrtarët më të lartë të administratës së tij paguhen nga CIA. Reagimi i zyrës së Karzait bëhet pas shkrimeve të botuara në "Washington Post" dhe në &ldquo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:12.807Z

Karzai sërish kërkon garanci nga SHBA-ja

Presidenti i Afganistanit, Hamid Karzai, ka thënë se shpreson që Shtetet e Bashkuara do të rishqyrtojnë qëndrimin e tyre mbi një pakt dypalësh të sigurisë. Duke folur për gazetarët në Nju Delhi, Karzai ka përsëritur se do ga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.341Z

Karzai: Mbyllja e Guantanamos, hap kunder terrorizmit

“Vendimi i marre nga qeveria amerikane per mbylljen e burgut te Guantanamos do te ndihmoje per forcimin e mbeshtetjes se komunitetit nderkombetar ne luften kunder terrorizmit, duke perfshire te gjitha vendet”. Keshtu deklaroi presidenti afgan Hamid Karzai, ne nje komunikate k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:26.103Z

Karzai: Obama të ndryshojë strategji

Presidenti afgan Hamid Karzai i ka kërkuar homologut të tij amerikan Barack Obama që të rishikojë menaxhimin e konfliktit për të shmangur viktima në radhët e civilëve. Lajmin e ka bërë të ditur presidenca afgane, sipas të cilave kërkesa e Karzait është bërë gjatë një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.441Z

SHBA, Karzai nderon ushtarët amerikanë të vrarë në Afganistan

Presidenti afgan Hamid Karzai nderoi të enjten në varrezat e Arlington National ushtarët amerikanë të vrarë në Afganistan. Lideri afgan gjatë këtij nderimi u shoqërua nga sekretari amerikan i mbrojtjes Robert Gates dhe nga komandantë të lartë ushtarakë të Shteteve të Bashkuara, d

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama