Rezultate te kerkimit per termin: +Hamid +Karzai

Total: 1319
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:31.576Z

Hamid Karzai shpallet fitues

Komisioni Zgjedhor në Afganistan ka shpallur presidentin aktual, Hamid Karzain, fitues të zgjedhjeve presidenciale, pasi që anuloi sot rrethin e dytë të planifikuar zgjedhor, duke i dhënë kështu fund krizës politike, e cila filloi pas rrethit të parë të zgjedhjeve, i cili u zhvillua muaj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.887Z

Hamid Karzai kërcënon të dërgojë trupa në Pakistan

Presidenti afgan Hamid Karzai kërcënoi të dërgojë trupa në Pakistanin fqinj, duke thënë se vendi i tij ka të drejtën për tu vetëmbrojtur. Ai tha sot në një konferencë shtypi se Afganistani ka të drejtë të shkatërrojë strehimet e terroristëve përtej kufirit pasi militantët v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.074Z

Hamid Karzai Wikileaks Me afer me Pakistanin

Informacionet secrete diplomatike te publikuara nga UIKILIKS kane ndihmuar ne perafrimin e dy kombeve Afganistanit dhe Pakistanit. Keshtu ka theksuat presidenti afgan Hamid karzai duke i konsideruar permbajtjen e tyre si genjeshtra. Ai ka lene te kuptohet gjate nje conference te perbashket me kryemi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:23.842Z

Hamid Karzai i del në mbrojte arritjeve në Afganistan

Presidenti afgan Hamid Karzai mbrojti arritjet e vendit të tij drejt paqës dhe nxiti pajtimin me anëtarët e Talebanit të cilët nuk janë pjesë e al-Kaidës. Korrespodentja e Zërit të Amerikës, Lisa Bryant, njofton për përfundimet e konferencës së nivelit të lartë të sigurisë, e cil

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:54.664Z

Presidenti afgan Hamid Karzai denon videoskandalin

Presidenti afgan, Hamid Karzai ka dënuar videon që ka tronditur ushtrinë amerikane, ku shfaqen disa marinsa duke urinuar mbi trupat e talibanëve të vrarë në Afganistan. Talebanët gjithashtu e kanë cilësuar imazhet si “turpëruese”,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.440Z

Presidenti Topi uroi Presidentin e Afganistanit, Hamid Karzai, me rastin e Festës Kombëtare

19 gusht 2010 Presidenti i Republikës, Prof. Dr. Bamir Topi i dërgoi një mesazh urimi Presidentit të Republikës Islamike të Afganistanit, Hamid Karzai në të cilin thuhet: “Me rastin e Festës Kombëtare të Republikës Islamike të Afganistanit, në emër të popullit shqiptar dhe në e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:57.042Z

Hamid Karzai dhe talebanet do takohen ne Kabul

Qeveria afgane po planifikon të takojë talebanët në Arabinë Saudite në përpjekje për arritjen e një paqeje. Një zyrtar afgan i tha BBC-së se ky takim i rëndësishëm do të zhvillohet gjatë javëve në vazhdim, pas

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama