Rezultate te kerkimit per termin: +Hamid +Karzai

Total: 1319
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.074Z

Hamid Karzai Wikileaks Me afer me Pakistanin

Informacionet secrete diplomatike te publikuara nga UIKILIKS kane ndihmuar ne perafrimin e dy kombeve Afganistanit dhe Pakistanit. Keshtu ka theksuat presidenti afgan Hamid karzai duke i konsideruar permbajtjen e tyre si genjeshtra. Ai ka lene te kuptohet gjate nje conference te perbashket me kryemi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:23.842Z

Hamid Karzai i del në mbrojte arritjeve në Afganistan

Presidenti afgan Hamid Karzai mbrojti arritjet e vendit të tij drejt paqës dhe nxiti pajtimin me anëtarët e Talebanit të cilët nuk janë pjesë e al-Kaidës. Korrespodentja e Zërit të Amerikës, Lisa Bryant, njofton për përfundimet e konferencës së nivelit të lartë të sigurisë, e cil

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:54.664Z

Presidenti afgan Hamid Karzai denon videoskandalin

Presidenti afgan, Hamid Karzai ka dënuar videon që ka tronditur ushtrinë amerikane, ku shfaqen disa marinsa duke urinuar mbi trupat e talibanëve të vrarë në Afganistan. Talebanët gjithashtu e kanë cilësuar imazhet si “turpëruese”,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.440Z

Presidenti Topi uroi Presidentin e Afganistanit, Hamid Karzai, me rastin e Festës Kombëtare

19 gusht 2010 Presidenti i Republikës, Prof. Dr. Bamir Topi i dërgoi një mesazh urimi Presidentit të Republikës Islamike të Afganistanit, Hamid Karzai në të cilin thuhet: “Me rastin e Festës Kombëtare të Republikës Islamike të Afganistanit, në emër të popullit shqiptar dhe në e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:57.042Z

Hamid Karzai dhe talebanet do takohen ne Kabul

Qeveria afgane po planifikon të takojë talebanët në Arabinë Saudite në përpjekje për arritjen e një paqeje. Një zyrtar afgan i tha BBC-së se ky takim i rëndësishëm do të zhvillohet gjatë javëve në vazhdim, pas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.286Z

Vritet vëllai i Hamid Karzait

Nga Express më 12 korrik 2011 në ora 16:00 Vëllai më i ri i presidentit të Afganistanit, Hamid Karzai, është vrarë në provincën jugore, Kandahar. Zyrtarët në spitalin Mirwais në Kandahar, kanë konfirmuar se Ahmad Wali Karzai, shef i Këshillit Provincial, zyrtarisht është shpallu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:45.410Z

Afganistan, Karzai i vë kushte SHBA-së

Hamid Karzai Presidenti afgan Hamid Karzai, nuk e ka më me shumë dëshirë qëndrimin e forcave të armatosura të SHBA-ve në Afganistan. Në fakt ai i ka vënë  disa kushte Obamës, duke thënë se Kabuli zyrtar dëshiron sovranitet kombëtar. Duke folur në Kabul, në asamblenë tradicionale,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama