Rezultate te kerkimit per termin: +Hapi +Presidenti

Total: 3266
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:07.762Z

CNN: Polici afgan hapi zjarr mbi shqiptarët pas një grindje

Share Ky është raportimi që bën rrjeti gjigand CNN për ngjarjen në Afganistan ku mbeti i vdekur një komando shqiptar. Rrjeti thotë se ka pasur një grindje dhe më pas një polic afgan hapi zjarr. CNN thotë se shumë shpesh këto ngjarje nuk kanë lidhje me rebelët,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.531Z

“Tryeza, hapi i parë për të zgjidhur krizën”

 Ambasadori i Spanjës në Tiranë, Manuel Montobio vlerësoi dje tryezën e mbajtur në Presidencë me pjesëmarrjen e kryeministrit Berisha dhe kreut të PS-së, Edi Rama. "Përshëndes tryezën e thirrur nga Presidenti. Bisedimet e sotme ishin hapi i parë për të zgjidhur krizën. Kla

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.482Z

Montobio: Tryeza hapi i parë për krizën, KiE vjen në Tiranë

TIRANE- Gjatë një interviste ekskluzive për News 24, Ambasadori spanjoll Manuel Montobio ka përshëndetur tryezën e dialogut të sotëm, ku Rama dhe Berisha u ulën për bisedime, të thirrur nga Topi. Ambasadori spanjoll ka theksuar se kjo tryezë ishte hapi i parë i kompromisit dhe se klasa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.797Z

Pacolli: 24 marsi i hapi rrugën pavarësisë së Kosovës

24 Marsi 1999 ishte ngjarje e madhe historike e cila i hapi rrugë çlirimit dhe pavarësisë së Kosovës. Kështu ka deklaruar presidenti Bexhet Pacolli. “Me gjithë dhimbjet e mëdha që lufta i shkaktoi Kosovës, kjo ditë simbolizon kthes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.256Z

Presidenti Sejdiu hapi seancën inauguruese të KK të Parteshit

Partesh, 19 gusht - Presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu, e ka hapur seancën inauguruese të Kuvendit Komunal të Komunës së Parteshit, të enjten, ku solemnisht këshilltarët komunal dhe kryetari i Komunës kanë dhënë betimin dhe kanë nënshkruar deklaratat solemne. Sejdiu e ka vlerësuar n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:07.775Z

CNN: Polici afgan hapi zjarr pas një grindje me komandot shqiptarë

Ky është raportimi që bën rrjeti gjigand CNN për ngjarjen në Afganistan ku mbeti i vdekur një komando shqiptar. Rrjeti thotë se ka pasur një grindje dhe më pas një polic afgan hapi zjarr. CNN thotë se shumë shpesh këto ngjarje nuk kanë lidhje me rebelët, por janë konflikte të momen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:23.235Z

Presidenti: Do mbledh Këshillin e Sigurisë Kombëtare

TIRANË- Presidenti i Republikës, Bamir Topi do të mbledhë Këshillin e Sigurisë Kombëtare, për të shqyrtuar situatën e rëndë të krijuar nga shpërthimet në fshatin Gërdec dhe për të analizuar shkaqet e kësaj ngjarjeje të jashtëzakonshme. Pas vizitës që i bëri dje të plagos

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama