Rezultate te kerkimit per termin: +Hasit

Total: 1596
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:36.615Z

Rugova e Hasit bëhet me shtëpi të kulturës

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka nënshkruar të martën një Memorandum Bashkëpunimi me Komunën e Gjakovës, nëpërmjet të cilit investon 200 mijë euro për projektin "Ndërtimi i Qendrës së Kulturës në Rugovë të Hasit, Komuna e Gjakovës", ndërsa Komuna e Gjakovës merr p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:43.501Z

Tifozët Kuqezi, bojkot Kombëtares prej Hasit

Tifozat Kuqezi ne Amsterdam Grupimi akuzon menaxhimin e keq të ekipit nga ana e presidentit Armand Duka: “Kombëtarja do bëhet për inat të atij që zgjedh trajnerët” Grupimi “Tifozët kuqezi” kanë njoftuar se do të bojkotojnë dy ndeshjet e Kombëtares në shenjë pro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.152Z

Dhia e Hasit dhe racat autoktone

Ishte e para herë që shkoja në Has, në atë krahinë komshi me Kosovën tonë martire; në atë krahinë kreshnike që mbajti me zemër e shpirt shqiptari qindra- mijë shqiptarë kosovarë të larguar me dhunë nga trevat e tyre shekullore në vitin 1999 prej pushtuesve serbë; në atë krahin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:10.355Z

Miti i Hasit

Moikom ZEQO Në shpellat e pllajat e Hasit, plot pyje të dendura ahesh dhe pishash, jetonte një burrë i fuqishëm e madhështor. Kishte mjekër dhe flokë të gjatë. Të lidhur gërshetë-gërshetë. Sytë i kishte blu. Me një vezullim të brendshëm. Ky burrë fshihte nën sqetullën e majt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:16.069Z

Identifikohet viktima e gjetur në Perollaj të Hasit

Identifikohet viktima e gjetur pasditen e djeshme në Perollaj të Hasit. Burime nga policia bëjnë me dije se viktima është 39-vjeçari Gëzim Koka nga fshati Letaj i Hasit i cili ishte emigrant në Britaninë e Madhe.   Ngjarja ka ndodhur pasdit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.628Z

Zgjedhjet lokale, PD zyrtarizon në Bashkinë e Hasit kandidatin Elez Maçi

Zyrtarizohet kandidati i Bashkisë së Hasit nga Partia Demokratike. Opozita ka vendosur që në këtë njësi administrative të fusë në garën e zgjedhjeve lokale të 21 qershorit Elez Maçin. 22 prill 2015 (gazeta-Shqip.com) Ky shkrim Zgjedhjet lokale, PD zyrtarizon në Bashkinë e Hasit kandid

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.968Z

Merr fund aventura e Besnik Hasit në Greqi, Olimpiakos e shkarkon

Aventura e Besnik Hasit në krye të Olimpiakos, ka përfunduar ditën e sotme, pesë javë pas fillimit të kampionatit grek dhe pak më tepër se dy muaj nga nënshkrimi me këtë klub. Deçizive ishte humbja në derbi, ndaj AEK, ku Olimpiakos humbi 3-2, në një ndeshje mjaft të tensionuar, ku s

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama