Rezultate te kerkimit per termin: +Hercegovins

Total: 58
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.633Z

Shqipëria hap ambasadën në Bosnje

Gjat vizits s tij n Sarajev, n kuadr t takimit t nivelit t lart pr Ballkanin Perndimor, zv.kryeministri dhe ministri i Punve t Jashtme, z. Ilir Meta, mori pjes n hapjen e ambasads s Republiks s Shqipris n Bosnje-Hercegovin. N ceremonin e prurimit ishin t pranishm ministri i Punve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.896Z

Klinton: SHBA janë kundër ndarjes së Bosnjes

Shtetet e Bashkuara jan kundr do lvizjeje q on n ndarjen e Bosnje Hercegovins. Sekretarja Amerikane e Shtetit, Hilari Klinton tha se vendi i saj mbshtet hapjen e dyerve t antarsimit n NATO dhe BE, por shtoi gjithashtu vendi ka shum pun pr t br.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.822Z

Sarajevë, nesër takimi BE-Ballkan për vizat dhe integrimin Shih video This text will be replaced var so = new SWFObject('video/player.swf','mpl',

Nesr n Sarajev t Bosnje Hercegovins do t mbahet Samiti i Bashkimit Europian dhe vendeve t Ballkanit, ku pritet t marrin pjes nj pjes e madhe e Ministrave t Jashtm t Bllokut. Ky takim pritet t bj nj vlersim t progresit t vendeve t Ballkanit Perndimor n proceset e integrimit Europian, si dhe t rikonf

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.990Z

Bregu n forumin Cransmontana

Ministrja e Integrimit Majlinda Bregu, mori pjes n forumin e Cransmontana, e cili u zhvillua n Sarajev. N fjaln e saj, ministrja Bregu nnvizoi se bashkpunimi midis vendeve t rajonit t Ballkanit, ka pasur nj ndikim t veant n prafrimin e standardeve perndimore. Ky bashkpunim, i shprehur n fillimet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.622Z

Vendet e Ballkanit, pakt kundër krimit

Kryeprokurort e Shqipris, Bosnie-Hercegovins, Kroacis, Maqedonis, Malit t Zi e Serbis firmosn n Rom Memorandumin e Mirkuptimit pr bashkpunim rajonal kundr krimit t organizuar dhe formave t tjera t krimit. Si bn t ditur EUBiznes, memorandumi synon t zgjeroj bashkpunimin mes shrbimeve t prokuroris. N

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.927Z

Më 1 korrik, Belgjika merr Presidencën e BE-së

N Luksemburg u zhvillua dje takimi i ministrave t Jashtm t Bashkimit Evropian, i fundit nn Presidencn spanjolle. N 1 korrik Presidencn e BE-s e merr Belgjika, t cils do t’i duhet t prballet me sfidat e integrimit t vendeve t Ballkanit Perndimor. Muajt e par t saj pritet t m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.074Z

Imami: Bashkëpunim rajonal, siguri dhe stabilitet

Vetm pak koh nga miratimi i strategjis s re pr sigurin e vendeve t rajonit, Ministri i Mbrotjes Arben Imami deklaron qendrimin e qeveris shqiptare ndaj problemeve q shfaqen n disa vende t rajonit. Imami “Qeveria shqiptare nuk sht pr asnj ndryshim t kufirit dhe mbshtet zgjerimin e vendeve anta

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama