Rezultate te kerkimit per termin: +Hercegovins

Total: 58
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.074Z

Imami: Bashkëpunim rajonal, siguri dhe stabilitet

Vetm pak koh nga miratimi i strategjis s re pr sigurin e vendeve t rajonit, Ministri i Mbrotjes Arben Imami deklaron qendrimin e qeveris shqiptare ndaj problemeve q shfaqen n disa vende t rajonit. Imami “Qeveria shqiptare nuk sht pr asnj ndryshim t kufirit dhe mbshtet zgjerimin e vendeve anta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.181Z

Tapeti i ri, sapo të përfundojë tenderi

“Qemal Stafa” Kushtet jo t prshtatshme pr zhvillimin e ndeshjeve t nivelit t lart n stadiumin “Qemal Stafa” kanq Kombtarja shqiptare t’i zhvilloj dy ndeshjet e para eliminatore t Euro 2012 n Shkodr. Terreni n impiantin m t madh n vend l shum pr t dshiruar, por drejtori

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.555Z

Vendimi, Meta: Hap pozitiv drejt anëtarësimit në BE

Zvendskryeministri dhe ministri i Punve t Jashtme, z. Ilir Meta, e konsideroi dje nj hap pozitiv drejt antarsimit t plot n BE, vendimin e Komisionit Evropian pr heqjen e vizave pr shqiptart. Z. Meta prshndeti dje miratimin nga Komisioni Evropian t propozimit legjislativ lidhur me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.938Z

Tri titullare braktisin Kombëtaren pas shkarkimit të trajnerit Toska

Basket femra N shenj proteste, Myrto, Demiraj dhe Plasa nuk udhtuan me skuadrn n Bosnj Humbja e turpshme 99:48 (e treta n eliminatoret e Kampionatit Europian), q prfaqsuesja shqiptare e basketbollit pr femra psoi n fushn e Bosnj-Hercegovins, sht shoqruar edhe nga nj ngjarje e rnd. Tri lojtaret titu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.450Z

iro braktis Bosnjn

Miroslav iro Blazevi ka dhn dorheqje nga posti i selektorit t Bosnjs, nj muaj pas dshtimit pr t siguruar kualifikimin pr n Kampionatin botror 2010, ka njoftuar televizioni BHT. Miroslav Blazevi ka ofruar dorheqjen e tij si selektor i Kombtares s Bosnjs dhe Hercegovins, njoftoi BHT-ja nprmjet ueb fa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.555Z

Vizat, PS përshëndet vendimin: Është historik

Partia Socialiste prshndeti dje vendimin e Komisionit Evropian pr heqjen e vizave pr qytetart e Shqipris dhe Bosnj-Hercegovins, teksa ka falnderuar institucionet e BE-s. N emr t PS-s, Ditmir Bushati vuri n dukje se ky vendim sht vonuar pr shkak t mungess s seriozitetit t qeveris

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.949Z

Sfida globale, Berisha niset drejt Dubrovnikut

Kryeministri Berisha u nis dje n Kroaci pr t marr pjes n samitin e Dubrovnikut, q trajton temn “Evropa Juglindore, prballja me sfidat globale”, q zhvillohet n datat 9-10 korrik 2010. N samit marrin pjes kryeministrat e Kroacis, Jodranka Kosor; Italis, Silvio Berluskon

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama