Rezultate te kerkimit per termin: +Hercegovins

Total: 58
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.938Z

Tri titullare braktisin Kombëtaren pas shkarkimit të trajnerit Toska

Basket femra N shenj proteste, Myrto, Demiraj dhe Plasa nuk udhtuan me skuadrn n Bosnj Humbja e turpshme 99:48 (e treta n eliminatoret e Kampionatit Europian), q prfaqsuesja shqiptare e basketbollit pr femra psoi n fushn e Bosnj-Hercegovins, sht shoqruar edhe nga nj ngjarje e rnd. Tri lojtaret titu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.450Z

iro braktis Bosnjn

Miroslav iro Blazevi ka dhn dorheqje nga posti i selektorit t Bosnjs, nj muaj pas dshtimit pr t siguruar kualifikimin pr n Kampionatin botror 2010, ka njoftuar televizioni BHT. Miroslav Blazevi ka ofruar dorheqjen e tij si selektor i Kombtares s Bosnjs dhe Hercegovins, njoftoi BHT-ja nprmjet ueb fa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.555Z

Vizat, PS përshëndet vendimin: Është historik

Partia Socialiste prshndeti dje vendimin e Komisionit Evropian pr heqjen e vizave pr qytetart e Shqipris dhe Bosnj-Hercegovins, teksa ka falnderuar institucionet e BE-s. N emr t PS-s, Ditmir Bushati vuri n dukje se ky vendim sht vonuar pr shkak t mungess s seriozitetit t qeveris

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.949Z

Sfida globale, Berisha niset drejt Dubrovnikut

Kryeministri Berisha u nis dje n Kroaci pr t marr pjes n samitin e Dubrovnikut, q trajton temn “Evropa Juglindore, prballja me sfidat globale”, q zhvillohet n datat 9-10 korrik 2010. N samit marrin pjes kryeministrat e Kroacis, Jodranka Kosor; Italis, Silvio Berluskon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.249Z

Austria e Gjermania kthejnë sytë nga Ballkani: Duhet të tregojmë kujdes!

Vizitën e tij të parë si President i Gjermanisë, Steinmeier e ka zhvilluar në Austri. N takimin me presidentin austriak Van Der Bellen ata u shprehn pr m shum ndihma pr Ballkanin Perndimor. Presidentt e dy vendeve fqinj gjat nj takimi t prbashkt bn thirrje, q vendet e BE-s ti kushtojn m shum vm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.347Z

Ballkani perndimor dhe raporti i Komisionit Europian

Komisioni Europian ,m datn 6 Nntor publikoi Raportet e Prparimit, raporte t cilat pasqyrojn rezultatet dhe zhvillimet e vitit 2007 pr cdo vend t Ballkanit Perndimor. N kto raporte, nnvizohet se korrupsioni dhe lufta kundr korrupsionit, pa mjaftueshmria e puns s institucioneve shtetrore dhe prp

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.341Z

Meta, në Ankona me ftesë të Frattinit

Me ftes t ministrit t Jashtm italian z. Franco Frattini, zv.kryeministri dhe ministri i Punve t Jashtme, z. Ilir Meta, mori pjes n Takimin e Ministrave t Punve t Jashtme t Nisms Adriatiko-Joniane, t zhvilluar n qytetin e Ankons, Itali. N kt ministerial, i cili shnoi edhe prfundim

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama