Rezultate te kerkimit per termin: +Herman +Van +Rompuy

Total: 1226
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:41.996Z

Turqia i frikësohet Van Rompuyit

Emërimi i Herman Von Rompuyit për president të parë të BE-së ka frikësuar frikën në Turqi, se ai mund të pengojë shpresat e Ankarasë për anëtarësim në union, me disa medie të cilat menjëherë theksuan se ai është anti-turk. Gazetat turke me shpejtësi nxorën në sipërfaqe kome

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.809Z

Tadiç në Bruksel: Serbia nuk do ta njohë pavarësinë e Kosovës

Boris Tadiç, Herman Van Rompuy Tiranë, 7 qershor 2011, NOA Gati dy javë pas arrestimit të ish-gjeneralit serb Ratko Mlladiç, një kusht për integrimin e Serbisë në BE, presidenti i Serbisë Boris Tadiç deklaroi nga Brukseli se presioni për njohjen e pavarësisë së Kosovës nuk e lëkund

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.572Z

Presidenti i BE di si të gëzojë liderët e botës

Share Ndërsa Bashkimi Europian është zhytur në një nga krizat më të thella në histori, presidenti i unionit, Hermn Van Rompuy kërkon që drejtuesit e lartë të shohin anën e bukur të jetës. Si dhuratë Krishtlindjesh, Van Rompuy, një njeri që njihet për reputa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:20.481Z

Rompuy: Kandidatura evropiane e Serbisë varet nga Kosova

BEOGRAD- Marrëdhëniet ndërmjet Prishtinëës dhe Beogradit do jenë pika e referimit për Bashkimin Europian sa i përket integrimit të Serbisë në BE. Këtë deklaratë ka bërë presidenti i Këshillit të Evropës, H

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:17.201Z

Jahjaga takon Rompuy para Nikoliç: Duhen ura bashkëpunimi

Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, u takua sot me presidentin e Këshillit Evropian, Herman van Rompuy. Presidentja Jahjaga falënderoi presidentin Rompuy për mbështetjen e tij dhe të institucioneve të Bashkimit Evropian për perspekt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.717Z

Rompuy-Thaçi: BE, pro politikës evropiane për Kosovën

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në ditën e dytë të vizitës zyrtare në Bruksel, është pritur nga Presidenti i Bashkimit Evropian, Herman Van Rompuy   Mësohet se temë kryesore gjatë takimit ishin z

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:41.997Z

Ndoka: PDK përshëndet zgjedhjen e Presidentit të Parë të Evropës

Tiranë, 20 nëntor NOA - Partia Demokristiane e Shqipërisë përshëndeti sot zgjedhjen e Herman Van Rompuy, si president i parë i Bashkimit Evropian dhe i uroi atij suksese në konsolidimin e institucionit të ri të Presidentit të BE-së dhe në qeverisjen e Evropës së Bashkuar. Herman V

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama