Rezultate te kerkimit per termin: +Historia

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.177Z

Historia e rrallë! Një shqiptar bëhet hero

Gjithçka duket si një skenar filmi. Natën e së hënës, në Bazel të Zvicrës, një grua e re ishte ulur në buzë të një dritare dhe ulërinte. Sipas dëshmitarëve, ajo fliste fjali pa kuptim dhe dukej pa shpresë. Sipas 20minuten, shqiptari Ramadan Ziberi, 36 vjeç, ishte ulur përballë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.679Z

Qe historia e Kolit te vleje dicka

Transmetuar me 23042015 - 1049 Nga Artan Lamebr br Vija re dje tek nje prej me te medhave gazeta te rrjetit tek ishin pese shkrime njeri nden tjatrin per pune te rrushit te Kolit Pese shkrime rresht me thene te drejten jane ca si shume ndaj skam nder mend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:40.645Z

Historia e vlonjates i përloti të gjithë

Kandidati i djathtë për bashkinë e Vlorës Genc Deromemaj dhe të pranishmit e tjerë janë përlotur gjatë një takimi elektoral, ku një qytetare pjesëmarrëse ka ndarë me bashkëqytetarët e tjerë historinë e saj të dhimbshme. Deromemaj shkruante në FB se: "Makbule Braushi erdhi në pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:27.763Z

Ilir Çeta, historia e atentatorit të Berishës

Dritare.net sjell të plotë artikullin e gazetares Rudina Xhunga të botuar në gazetën Koha Jonë, ku atentatori Ilir Çeta hodhi një granatë dore mbi Presidenti i asaj kohe, Sali Berisha, në fshatin Shkallnur, më 5 qershor 1997. Nga Rudina Xhunga Ilir Çeta, në ditën e 26 vjetorit të lind

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.554Z

Historia e Halloween, çfarë simbolizon kjo festë?

Halloween është një festë vjetore, e cila mbahet çdo vit më 31 tetor, që ka rrënjë në traditat e vjetra evropiane. Filloi me festivalin e lashtë kelt të Samhainit, kur njerëzit do të ndiznin zjarre të mëdha dhe do të vishnin kostume për të shmangur fantazmat. Në shekullin e tetë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:17.956Z

Historia e dhimbshme që përloti ambasadoren Vlahutin

E përlotur, përmes një historie personale të dhimbshme, Kreu i Delegacionit të BE në Shqipëri, Romana Vlahutin, tregoi se sa e rëndësishme është mbyllja përfundimtare e plagëve të regjimit të shkuar komunist. Paqja e njerëzve që kanë vuajtur torturat dhe familjeve të cilët kanë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama