Rezultate te kerkimit per termin: +Historia

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:54.419Z

Kryetarja e Kuvendit:"Historia e Integrimit është historia e reformave tona.

  "Historia e integrimit të Shqipërisë në këto vite,  është historia e i qeverisjes së  Partisë Demokratike,  është historia e reformave tona, është vullnet i lidershipit të fortë, u shpreh Kryetarja e Kuvendit para banorëve të komunave  Bajzë dhe Bogë n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:56.221Z

Këtu fillon historia

Share Nga Shpëtim Gjika Nuk dëshirojmë turbullira dhe ngatërresa, nuk duam të prishet paqja në mes të kombeve që janë në gadishullin e Ilirisë. Dëshirojmë vetëm dhe kërkojmë me gjithë zemër bashkimin e farës shqiptare, përparimin e saj si në punë të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:16.688Z

Promovohet Historia e Kosovës

Në organizim të Kuvendit Komunal, të mërkurën në Tetovë janë promovuar tre librat për historinë e Kosovës, të autorit Jusuf Buxhovi. Librat përfshijnë periudhën antike dhe mesjetën, periudhën osmane dhe periudhën deri te protektorati ndërkombëtar në Kosovë.Recensenti i librit,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.587Z

Historia: A ishin me të vërtetë vikingët gjakatarë?

Historia e vikingëve ka magjepsur njerëzit për shumë shekuj. Por ndërsa një ekspozitë e madhe është hapur në Muzeun e Britanisë, disa kanë ngritur diskutimin se njerëzit ndoshta i kanë kuptuar gabim këta luftëtarë Tom de Castella, BBC Anijet e gjata mbërritën më 8 qershor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.296Z

Historia në treg

Mbase Çurçilli e kishte gabim. Mbase nuk është se Ballkani, siç thoshte ai, prodhon më tepër histori sesa mundet të konsumojë. A nuk kanë treguar dy dekadat e fundit pikërisht se Ballkani ka konsumuar gjithë historinë që ka prodhuar, madje ka uri edhe për më tepër?

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.743Z

Historia e Braudel si manual

Nga Express më 13 shkurt 2011 në ora 12:14 Është konsideruar si një ndër figurat më të shquara të shekullit të njëzetë, duke pasur parasysh librin “Gramatikë e qytetërimeve”, që ribotohet nga Instituti i Dialogut dhe Komunikimit, përkthyer nga shkrimtari Fatos Kongoli. &

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:33.265Z

Historia kunder Evropes

Transmetuar me 17022014 - 1442 Harold James PUBLICITET A eshte aktualisht qendra evropiane shume naive apo shume idealiste A eshte realisht e mundur qe te shpetosh nga historia Ose ne te kundert a ka dicka te cuditshme ne

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama