Rezultate te kerkimit per termin: +Homologu

Total: 3394
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:06.361Z

Bushati dhe homologu i tij grek fluturojnë drejt Bratislavës në të njëjtin avion

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati dhe ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Kotzias kanë udhëtuar në të njëjtin avion nga Potsdami i Gjermanisë drejt Bratislavës në Hungari. Megjithëse ka end çështje të pazgjidhura mes Shqipërisë dhe Greqisë, duket se ministrat kan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.908Z

Riemërimi si kryeministër, Berisha urohet nga homologu francez

 Tiranë, 15 shtator NOA-Kryeministri Sali Berisha ka marrë urimet për riemërimin e tij në krye të qeverisë së re të dalë nga zgjedhjet, nga homologu i tij francez, François Fillon. Në mesazhin dërguar Berishës, kryeministri francez i shpreh mbështetjen e tij dhe të Francës për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:29.336Z

Kryeministri Berisha pritet nga homologu i tij në Katar

Kryeministri Berisha është pritur në Katar, në një takim të vecantë, nga homologu, Sheikhu Hamad bin Jassem. Biseda mes dy krerëve të qeverivë është përqëndruar në marrëdhëniet mes dy vendeve, që janë cilësuar të shkëlqyera . KATAR- Kryeministri Berisha është pritur në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.945Z

Meta urohet nga homologu finlandez, kërkohet vazhdimësi e bashkëpunimit

Tiranë, 13 tetor NOA-Ministri i Punëve të Jashtme, Ilir Meta, ka marrë një mesazh urimi nga homologu i tij finlandez, Aleksandër Stubb. Ministri i Jashtëm i Finlandës premton bashkëpunimin e vendit të tij jo vetëm në nivel bilateral por dhe në kuadër të Bashkimit Evropian dhe në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:10.549Z

Nishani/ Letër nga homologu spanjoll, falenderohet për bashkëpunimin

Ministri i Brendshëm Bujar Nishani ka marrë një letër falënderimi nga homologu i tij i spanjës Alfredo Perez Rubalcaba për bashkëpunimin e ofruar në arrestimin e një personi të shumëkërkuar. " Dëshiroj t'ju falënderoj për bashkëpunimin që na ofruat në arrestimin, më 7 qershor, t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:50.544Z

Nishani dekorohet nga homologu bullgar me urdhrin e lartë Stara Planina

Një tjetër vlerësim i lartë ka ardhur për Presidentin, Bujar Nishani, këtë herë nga Bullgaria. Presidenti Rosen Plevneliev i ka akorduar Kreut të Shtetit medaljen”Stara Planina” të Gradës së Parë për kontributin e tij të jashtëzakonshëm në forcimin dhe zhvillimin e marr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:10.571Z

Nishani falenderohet nga homologu spanjoll për luftën ndaj krimit

Tiranw, 17 korrik NOA-Ministri i Brendshëm, Bujar Nishani,  falënderohet nga homologu i tij spanjoll për luftën e përbashkët ndaj krimit të organizuar. Përmes një letre dërguar Nishanit, ministri i brendshëm i Spanjës Z. Alfredo Perez Rubalcaba  theksuar se nga bashkëpunimi mes pal

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama