Rezultate te kerkimit per termin: +Homologu

Total: 3394
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.116Z

Nishani merr mesazh urimi nga homologu gjerman Gauck

Tiranë- Presidenti i Republikës Federale të Gjermanisë, Joachim Gauck, i ka dërguar sot një mesazh urimi Presidentit Nishani me rastin e marrjes së detyrës së tij në krye të shtetit shqiptar.Presidenti i Në mesazhin e tij, Gauck shprehet se “Fillimi i Presidencës Suaj përkon jo v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:45.704Z

Kryeministri Rama në Kosovë, pritet nga homologu Mustafa

PRISHTINË, 16 Korrik /ATSH-B.Jashari/.-Kryeministri Edi Rama mbërriti sot për një vizitë zyrtare në Kosovë, ku u prit nga homologu kosovar Isa Mustafa.Axhenda e vizitës së tij përfshin takime me homologun Mustafa.Kryeministri Rama dhe kryeministri i Mustafa, me disa nga anëtarët e dy qev

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.263Z

NATO-BE, Topi mbeshtetet nga homologu slloven

Presidenti i Republikes, Bamir Topi ka pritur ne Pallatin e Brigadave homologun e tij slloven, Danilo Turk, i cili ndodhet per nje vizite dy ditore ne vendin tone. Gjate fjales se tij, kreu i shtetit shqiptar vleresoi rendesine e kesaj vizite, duke falenderuar presidentin Turk dhe popull

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.552Z

Meta niset për në Kuvajt, ftesa e parë ardhur nga homologu

Tiranë - Kreu i Kuvendit, Ilir Meta niset sot për një vizitë zyrtare në Kuvajt me ftesë të homologut të tij kuvajtian Marzouq Al-Ghanim. Ai do të pritet në Parlament nga homologu dhe nga krerët më të lartë të Kuvajtit. Kreu i Kuvendit, Meta deklaroi para nisjes: Kam kënaqësi që bë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:24.529Z

Topalli merr mesazh urimi nga homologu i saj gjerman Robert Lammert

Tiranë, 23 shtator NOA - Kryetari i Parlamentit të Gjermanisë, Robert Lammert në emër edhe të Bundestagut gjerman ka uruar sot Kryetaren e Kuvendit, Jozefina Topallir për rizgjedhjen e saj në krye të Kuvendit të Shqipërisë.  Me kënaqësi e kujtoj vizitën time impresionuese në vend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:30.454Z

Berisha merr mesazh urimi nga homologu i tij sllovak

Tiranë, 23 tetor NOA Kryeministri, Sali Berisha ka marrë sot një mesazh urimi nga homologu i tij sllovak, Robert Fico. Më lejoni tju dërgoj urimet e mia të përzemërta për riemërimin tuaj në postin e Kryetarit të Këshillit të Ministrave të Republikës së Shqipërisë. Republika e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:31.328Z

Zgjedhja si ministër, Meta urohet nga homologu sllovak dhe kuvajtian

 Tiranë, 28 tetor NOA-Ministrit të Punëve të Jashtme, Ilir Meta, vazhdojnë ti vijnë mesazhe urimi nga homologët e tij, më të fundit sllovak, tunizian dhe kuvajtian. Ministri i Jashtëm Sllovak, Miroslav Lajçak,  në urimin e tij shpreh gadishmërinë për vazhdimin e bashkëpunimit me

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama