Rezultate te kerkimit per termin: +Homologu

Total: 3394
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.552Z

Meta niset për në Kuvajt, ftesa e parë ardhur nga homologu

Tiranë - Kreu i Kuvendit, Ilir Meta niset sot për një vizitë zyrtare në Kuvajt me ftesë të homologut të tij kuvajtian Marzouq Al-Ghanim. Ai do të pritet në Parlament nga homologu dhe nga krerët më të lartë të Kuvajtit. Kreu i Kuvendit, Meta deklaroi para nisjes: Kam kënaqësi që bë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:24.529Z

Topalli merr mesazh urimi nga homologu i saj gjerman Robert Lammert

Tiranë, 23 shtator NOA - Kryetari i Parlamentit të Gjermanisë, Robert Lammert në emër edhe të Bundestagut gjerman ka uruar sot Kryetaren e Kuvendit, Jozefina Topallir për rizgjedhjen e saj në krye të Kuvendit të Shqipërisë.  Me kënaqësi e kujtoj vizitën time impresionuese në vend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:30.454Z

Berisha merr mesazh urimi nga homologu i tij sllovak

Tiranë, 23 tetor NOA Kryeministri, Sali Berisha ka marrë sot një mesazh urimi nga homologu i tij sllovak, Robert Fico. Më lejoni tju dërgoj urimet e mia të përzemërta për riemërimin tuaj në postin e Kryetarit të Këshillit të Ministrave të Republikës së Shqipërisë. Republika e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:31.328Z

Zgjedhja si ministër, Meta urohet nga homologu sllovak dhe kuvajtian

 Tiranë, 28 tetor NOA-Ministrit të Punëve të Jashtme, Ilir Meta, vazhdojnë ti vijnë mesazhe urimi nga homologët e tij, më të fundit sllovak, tunizian dhe kuvajtian. Ministri i Jashtëm Sllovak, Miroslav Lajçak,  në urimin e tij shpreh gadishmërinë për vazhdimin e bashkëpunimit me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.342Z

Homologu izraelit-Metës: Mirënjohje për atë që shqiptarën sakrifikuan për hebrenjtë

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta nisi sot një vizitë zyrtare në Izrael, me ftesë të homologut të tij Yuli Edelstein, i cili shprehu mirënjohjen për kontributin e shqiptarëve ,për shpëtimin e hebrenjëve gjatë luftës së dytë Botërore. Ne kurrë nuk do ta harrojmë atë që bënë shqipta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.401Z

Berisha merr mesazh urimi nga homologu Kosovar, Thaçi

Tiranë, 11 shtator NOA Kryeministri, Sali Berisha ka marrë sot një telegram urimi nga homologu i tij Kosovar me rastin e rizgjedhjes në krye të qeverisë së re që do të drejtojë vendin në katër vitet e ardhshme. Me rastin e rizgjedhjes suaj në postin e kryeministrit të Republikës s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:21.974Z

Presidenti Topi niset në Mal të Zi, i ftuar nga homologu i tij

Tiranë, 17 shtator NOA-Presidenti i Republikës  Bamir Topi u nis sot për një vizitë zyrtare dyditore në Republikën e Malit të Zi, me ftesë të Presidentit malazez, Filip Vujanoviç. Gjatë qëndrimit të tij në shtetin fqinj, presidenti Topi do të zhvillojë takime me Presidentin e Ma

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama