Rezultate te kerkimit per termin: +Homologu

Total: 3394
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:27.885Z

Kërkohet rritja e numrit të trajtimit të pacientëve

Kërkesat për t‘u trajtuar në spitalet turke çdo vit janë në rritje nga ana e pacientëve shqiptarë, apo ekipeve të mjekëve të cilët u sugjerojnë pacientëve ndihmë më të specializuar. Duke u nisur nga kjo dhe nga marrëveshja mes shtetit shqiptar dhe atij turk, për trajtimin e pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:23.864Z

Berisha në Kroaci me ftesë të Sanaderit

Me ftesë të Kryeministrit Ivo Sanader, Kryeministri Sali Berisha u nis dje në mesditë për një vizitë zyrtare dyditore në Kroaci. Kryeministri Berisha shoqërohet nga ministri i Ekonomisë, Tregtisë dhe Energjitikës, Genc Ruli. Kryeministri Berisha do të pritet nga homologu i tij Sanader,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.943Z

Marrëveshje Rusi-Serbi për heqjen e vizave deri në 30 ditë

Ministri i jashtëm rus Sergei Lavrov dhe homologu i tij serb Vuk Jeremiç nënshkruan një marrëveshje të përbashkët për heqjen e vizave.Dokumenti i firmosur sot në Moskë i lejon shtetasit me dokumenta të rregullta udhëtimi të qëndrojnë në vendin tjetër deri në 30 ditë pa viz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:42.725Z

Klandestinet fusin ne sherr Italine dhe Malten

I shpetuan vdekjes teksa barkat e tyre po mbyteshin ne det, por fati i 153 klandestineve te nisur nga Afrika rrezikon te sjelle nje konflikt mes Italise dhe Maltes. Italia nuk pranon te ankoroje ne brigjet e saj anijen turke me flamur panamez qe shpetoi emigrantet, duke kerkuar qe kete ta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:30.214Z

E fton Frattini, ministri i Jashtëm, Ilir Meta niset për vizitë zyrtare në Itali

Tiranë, 20 tetor, NOA - Zv/kryeministri dhe ministri i Punëve të Jashtme, Ilir Meta u nis për një vizitë zyrtare në Itali. Ai është ftuar të qëndrojë në vendin fqinj këto dy ditë, i ftuar nga homologu i tij italian, Franko Fratini. Burimet zyrtare bëjnë me dijeni se gjatë bised

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:30.609Z

Tunizi, Ben Ali president per te 5-ten here radhazi

Presidenti tunizian Zine El Abidine Ben Ali eshte konfirmuar per here te peste radhazi si president i vendit pasi u shpall fitues i zgjedhjeve me 89.6 perqind te votave. Pas 20 vjetesh ne pushtet Ben Ali siguron edhe nje mandat tjeter 5 vjecar dhe per here te pare ne karrieren e tij polit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:29.559Z

Kosova dhe Maqedonia vendosin marredhenie diplomatike

Ministria e Jashtme e Kosoves ben me dije se mbremjen e djeshme jane vendosur marredheniet diplomatike me Maqedonine. Rreth nje vit nga njohja e pavaresise prej Shkupit, dje u finalizua ceshtja e marreveshjes se kufirit qe i hapi rrugen edhe bashkepunimit diplomatik mes dy shteteve me te

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama