Rezultate te kerkimit per termin: +Homologu

Total: 3394
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:10.549Z

Nishani/ Letër nga homologu spanjoll, falenderohet për bashkëpunimin

Ministri i Brendshëm Bujar Nishani ka marrë një letër falënderimi nga homologu i tij i spanjës Alfredo Perez Rubalcaba për bashkëpunimin e ofruar në arrestimin e një personi të shumëkërkuar. " Dëshiroj t'ju falënderoj për bashkëpunimin që na ofruat në arrestimin, më 7 qershor, t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:50.544Z

Nishani dekorohet nga homologu bullgar me urdhrin e lartë Stara Planina

Një tjetër vlerësim i lartë ka ardhur për Presidentin, Bujar Nishani, këtë herë nga Bullgaria. Presidenti Rosen Plevneliev i ka akorduar Kreut të Shtetit medaljen”Stara Planina” të Gradës së Parë për kontributin e tij të jashtëzakonshëm në forcimin dhe zhvillimin e marr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:10.571Z

Nishani falenderohet nga homologu spanjoll për luftën ndaj krimit

Tiranw, 17 korrik NOA-Ministri i Brendshëm, Bujar Nishani,  falënderohet nga homologu i tij spanjoll për luftën e përbashkët ndaj krimit të organizuar. Përmes një letre dërguar Nishanit, ministri i brendshëm i Spanjës Z. Alfredo Perez Rubalcaba  theksuar se nga bashkëpunimi mes pal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:45.702Z

Kryeministri Rama mbërrin në Kosovë, pritet nga homologu Mustafa

PRISHTINË, 16 Korrik /ATSH-B.Jashari/.-Kryeministri Edi Rama mbërriti sot për një vizitë zyrtare në Kosovë, ku u prit nga homologu kosovar Isa Mustafa.Axhenda e vizitës së tij përfshin takime me homologun Mustafa.Kryeministri Rama dhe kryeministri i Mustafa, me disa nga anëtarët e dy qev

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.574Z

Presidenti Sejdiu në Turqi i ftuar nga homologu Gyl

Ankara, 2 shkurt, NOA - Presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu ndodhet në Ankara në kuadrin e një vizite zyrtare dyditore, i ftuar nga homologu turk, Abdullah Gyl. Kjo është vizita e nivelit më të lartë që realizohet nga Kosova në Turqi që pas pavarësisë së saj dy  vjet më parë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.471Z

Itali, Prifti flet për Kosovën shtet, largohet nga salla homologu serb

Një incident diplomatik ka ndodhur dje në Forumin e Investimeve të Veronës. Ministri shqiptar i tregtisë dhe energjetikës Dritan Prifti, i pranishëm në tryezë ka bërë gjatë fjalës së tij një vlerësim për Kosovën dhe aftësitë e saj për tërheqjen e investimeve të huaja. Kaq ka m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.116Z

Nishani merr mesazh urimi nga homologu gjerman Gauck

Tiranë- Presidenti i Republikës Federale të Gjermanisë, Joachim Gauck, i ka dërguar sot një mesazh urimi Presidentit Nishani me rastin e marrjes së detyrës së tij në krye të shtetit shqiptar.Presidenti i Në mesazhin e tij, Gauck shprehet se “Fillimi i Presidencës Suaj përkon jo v

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama