Rezultate te kerkimit per termin: +Homologu

Total: 3394
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:10.571Z

Nishani falenderohet nga homologu spanjoll për luftën ndaj krimit

Tiranw, 17 korrik NOA-Ministri i Brendshëm, Bujar Nishani,  falënderohet nga homologu i tij spanjoll për luftën e përbashkët ndaj krimit të organizuar. Përmes një letre dërguar Nishanit, ministri i brendshëm i Spanjës Z. Alfredo Perez Rubalcaba  theksuar se nga bashkëpunimi mes pal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:45.702Z

Kryeministri Rama mbërrin në Kosovë, pritet nga homologu Mustafa

PRISHTINË, 16 Korrik /ATSH-B.Jashari/.-Kryeministri Edi Rama mbërriti sot për një vizitë zyrtare në Kosovë, ku u prit nga homologu kosovar Isa Mustafa.Axhenda e vizitës së tij përfshin takime me homologun Mustafa.Kryeministri Rama dhe kryeministri i Mustafa, me disa nga anëtarët e dy qev

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.574Z

Presidenti Sejdiu në Turqi i ftuar nga homologu Gyl

Ankara, 2 shkurt, NOA - Presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu ndodhet në Ankara në kuadrin e një vizite zyrtare dyditore, i ftuar nga homologu turk, Abdullah Gyl. Kjo është vizita e nivelit më të lartë që realizohet nga Kosova në Turqi që pas pavarësisë së saj dy  vjet më parë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.471Z

Itali, Prifti flet për Kosovën shtet, largohet nga salla homologu serb

Një incident diplomatik ka ndodhur dje në Forumin e Investimeve të Veronës. Ministri shqiptar i tregtisë dhe energjetikës Dritan Prifti, i pranishëm në tryezë ka bërë gjatë fjalës së tij një vlerësim për Kosovën dhe aftësitë e saj për tërheqjen e investimeve të huaja. Kaq ka m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.116Z

Nishani merr mesazh urimi nga homologu gjerman Gauck

Tiranë- Presidenti i Republikës Federale të Gjermanisë, Joachim Gauck, i ka dërguar sot një mesazh urimi Presidentit Nishani me rastin e marrjes së detyrës së tij në krye të shtetit shqiptar.Presidenti i Në mesazhin e tij, Gauck shprehet se “Fillimi i Presidencës Suaj përkon jo v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:45.704Z

Kryeministri Rama në Kosovë, pritet nga homologu Mustafa

PRISHTINË, 16 Korrik /ATSH-B.Jashari/.-Kryeministri Edi Rama mbërriti sot për një vizitë zyrtare në Kosovë, ku u prit nga homologu kosovar Isa Mustafa.Axhenda e vizitës së tij përfshin takime me homologun Mustafa.Kryeministri Rama dhe kryeministri i Mustafa, me disa nga anëtarët e dy qev

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.263Z

NATO-BE, Topi mbeshtetet nga homologu slloven

Presidenti i Republikes, Bamir Topi ka pritur ne Pallatin e Brigadave homologun e tij slloven, Danilo Turk, i cili ndodhet per nje vizite dy ditore ne vendin tone. Gjate fjales se tij, kreu i shtetit shqiptar vleresoi rendesine e kesaj vizite, duke falenderuar presidentin Turk dhe popull

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama