Rezultate te kerkimit per termin: +Hoop +Scheffer

Total: 368
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.131Z

Shefi i NATO-s Jaap de Hoop Scheffer viziton sot Kosovën

Sekretari i përgjithshëm i NATO-së, Jaap de Hoop Scheffer shkon sot në Kosovë, për të takuar udhëheqësit më të lartë vendas e ndërkombëtarë dhe trupat e NATO-s në pjesën veriore të vendit, skenë e kundërshtimeve të ashpra të pjesëtarëve të komunitetit serb ndaj pavarësisë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:48.305Z

Presidenti Topi dekoron z. Jaap De Hoop Scheffer me Urdhrin “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”.  

4 maj 2009 Presidenti i Republikës, Bamir Topi i akordoi z. Jaap De Hoop Scheffer Urdhrin “Gjergj Kastrioti Skënderbeu” me motivacionin: “Personalitetit të shquar, në shenjë mirënjohjeje të thellë të popullit dhe shtetit shqiptar për kontributin shumë të rëndësishëm në mbësht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.527Z

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jaap de Hoop Scheffer uron Kryeministrin Berisha

“Pres me kënaqësi t’ju takoj në Samitin e NATO-s, si përfaqësuesi i një vendi të anëtarësuar” Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jaap de Hoop Scheffer, i telefonoi dje kryeministrit të Shqipërisë Sali Berisha dhe i përcolli urimet më të përzemërta për anëtar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.432Z

Jap de Hoop Scheffer rikonfirmon në Kosovë angazhimin për ruajtjen e stabilitetit

Një delegacion i Këshillit Veriatlantik, i kryesuar nga sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jap de Hoop Scheffer arriti dje për një vizitë zyrtare në Kosovë. Fillimisht delegacioni takoi komandantin e Trupave të KFOR-it, gjeneralin Xhuzepe Emilio Gaj si dhe vizitoi trupat e NATO-s në Kosov

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:48.322Z

Konferenca e plotë e kryeministrit Berisha dhe e Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, zoti Jaap de Hoop Scheffer

  Kryeministri Berisha dhe Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, zoti Jaap de Hoop Scheffer dhanë një prononcim për shtyp, pas takimit të zhvilluar mes tyre: Kryeministri Berisha: Ishte një nder i madh dhe një kënaqësi e veçantë që të pres dhe të bisedoj me Sekretarin e përg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:48.305Z

Prononcim për shtyp i Kryeministrit Berisha dhe Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s Jaap de Hoop Scheffer  

Kryeministri Berisha dhe Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, zoti Jaap de Hoop Scheffer dhanë një prononcim për shtyp, pas takimit të zhvilluar mes tyre: Kryeministri Berisha: Ishte një nder i madh dhe një kënaqësi e  veçantë që të pres dhe të bisedoj me Sekretarin e për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.554Z

Scheffer vizitë në Izrael për bisedime

Bruksel -Sekretari i përgjithshëm i NATO-s Jaap de Hoop Scheffer do të vizitojë në fundjavë Izraelin për bisedime lidhur me sigurinë rajonale, të cilat pritet të përfshijnë krizën në Gaza. De Hoop Scheffer do të takohet me kryeministrin izraelit Ehud Olmert, me ministren e Jashtme Tzi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama