Rezultate te kerkimit per termin: +Hotit

Total: 1862
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:38.667Z

Dalipi: Bersha nuk ka përfunduar asnjë rrugë

Partia Socialiste ka akuzuar sot qeverinë Berisha se po mban peng të gjitha rrugët nacionale dhe ska mbajtur asnjë premtim sa i përket akseve rrugore. Shqetësimi është ngritur nga deputeti socialist, Alfred Dalipi. “Shkodër-Hani i Hotit me financim të gjetur, të ratifikuar edhe n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.413Z

Turistët fotografojnë mbeturinat dhe makinat për skrap

Vëzhgim në Shkodër Rrugë të papastruara, qytetarë që hedhin mbeturina nga dritaret e automjeteve, përgjegjës që “s’e vënë ujin në zjarr” Prej më shumë se 10 vitesh, disa segmente të rrugës nacionale Shkodër-Hani i Hotit janë kthyer në vendgrumbullimi mbeturinas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.275Z

Trafikonte sirianë e palestinezë në Mal të Zi, arrestohet 45-vjeçari

Foto ilustruese Policia e Shkodrës ka arrestuar një 45-vjeçar, i cili transportonte sirianë dhe palestinez jashtë Shqipërisë. Sipas burimeve zyrtare shërbimet kufitare në Hanin e Hotit kanë arrestuar Agostin Vucinaj, 45 vjeç nga Shkodra. Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi me datë 3

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.807Z

Ndalohen 81 emigrantë klandestinë, synonin Malin e Zi

Policia Kufitare e Shkodrës ka ndaluar në orët e para të mëngjesit të së shtunës 81 shtetas të huaj kryesisht nga Siria, të cilët tentonin të kalonin në mënyrë ilegale kufirin për në Mal të Zi. Sipas burimeve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:22.145Z

Përplaset treni me makinën, plagoset një person

Një aksident ka ndodhur paraditen e djeshme, ku janë përfshirë treni i transportit të mallrave të linjës ndërkombëtare Shkodër Bajzë-Hani Hotit dhe një automjet tip "Benz", ku ndodheshin katër persona, njëri prej të cilëve është plagosur rëndë. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 11:3

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:01.793Z

Komisioni Qeveritar për të Zhdukurit: Ukshin Hoti konsiderohet i zhdukur

Lidhur me disa shkrime në media të ditëve të fundit që kishin të bënin me rastin e veprimtarit të shquar të çështjes kombëtare, profesor Ukshin Hoti, ka reaguar Komisioni Qeveritar për Persona të Zhdukur dhe Këshilli Koordinues i Asociacioneve Familjare të të Zhdukurve të Kosovës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:41.155Z

Posta e Kosovës nderon Ukshin Hotin

Posta e Kosovës ka emetuar të mërkurën pullën postare me imazhin e veprimtarit të shquar të çështjes kombëtare, Ukshin Hoti. Në promovimin që u mbajt në Postën e Kosovës, është kërkuar që të zbardhet fati i profesor Hotit. "Zhdukja e tij në maj të vitit 1999 vazhdon të jetë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama