Rezultate te kerkimit per termin: +Ibrahim +Kodra

Total: 420
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:20.166Z

Kodra dhe Dita e Trashëgimisë

Dita Ndërkombëtare e Monumenteve dhe Siteve Arkeologjike, shpallur nga Konferenca e Përgjithshme e UNESCO-s, angazhon Qendrën e Kulturës, Medias dhe Botimeve të Mbrojtës (QKMBM) në aktivitet promovues për trashëgiminë kulturore. Nesër, në sallën e madhe të QKMBM-së, ora 10.00, japin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:28.397Z

Ibrahim Kodrës i takon të prehet pranë vëllezërve Frashëri e Konicës

Fondacioni “Ibrahim Kodra” këmbëngulë në përmbushjen e amanetit te fundit të artistit shqiptar me famë botërore. Jashar Arrëza, përfaqësuesi i nderit i fondacionit tregon testamentin, ku është e shkruar dëshira e fundit e Ibrahim Kodrës. Jashar Arrëza Përfaqësuesi i nde

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.491Z

Monument e muze për Ibrahim Kodrën në Ishëm

08/02/2010  DURRES- Është përuruar në Ishëm të Durrësit monumenti në nderim të piktorit të madh shqiptar me famë botërore Ibrahim Kodra. Fondi prej 2 milionë lekësh nga Këshilli i Qarkut Durrës ka mjaftuar për të gdhendur e përjetësuar në mermer monumentin, i cili do t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:35.899Z

Tri Kodra, 15 mijë lekë

  Tri riprodhime me firmën e piktorit Ibrahim Kodra për shitje në një kancelari në Tiranë. Janë të vetmet vepra mbi “Shqipërinë fantastike”. Origjinale?   Ibrahim Kodra bëri vetëm tri vepra të cilat na lënë të kuptojmë diçka më shumë se kujtimet e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:28.213Z

Ministria e Kulturës: Varrimi i Ibrahim Kodrës në Ishëm për shkak të moskoordinimit

Ministria e Kulturës thotë se zhvarrimi i eshtrave Ibrahim Kodra për tu vendosur në Memorialin në Kodrat e Liqenit është plotësimi i vullnetit të fundit të piktorit të madh. Përmes një njoftimi për shtyp ministria e Kulturës thotë se vendosja e eshtrave në Ishëm të Durrësit ishte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:28.415Z

Faslliu: Kodra më dërgoi në Tiranë për amanetin, dy javë para se të vdiste

Vazhdojnë debatet për rivarrosjen e Ibrahim Kodrës, ndërsa na ndajnë dy ditë nga ceremonia e parashikuar nga Ministria e Kulturës Ish-kryeministri i asaj periudhe, Berisha: Drejtuesit e fondacionit “Ibrahim Kodra” ishin të pranishëm dhe e shoqëruan në banesën e fundit pa para

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:29.226Z

Tërhiqet ministria, shtyhet zhvarrosja e Ibrahim Kodrës

Rezistenca e banorëve të Ishmit e ka detyruar Ministrinë e Kulturës ta shtyjë për më vonë zhvarrosjen e eshtrave të piktorit Ibrahim Kodra. Përmes një njoftimi për shtyp, ministria njofton se ceremonia e rivarrimit të Kodrës, e cila ishte njoftuar të ndodhte sot, në Kodrat e Liqenit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama