Rezultate te kerkimit per termin: +Ibrahim +Kodra

Total: 420
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:28.415Z

Faslliu: Kodra më dërgoi në Tiranë për amanetin, dy javë para se të vdiste

Vazhdojnë debatet për rivarrosjen e Ibrahim Kodrës, ndërsa na ndajnë dy ditë nga ceremonia e parashikuar nga Ministria e Kulturës Ish-kryeministri i asaj periudhe, Berisha: Drejtuesit e fondacionit “Ibrahim Kodra” ishin të pranishëm dhe e shoqëruan në banesën e fundit pa para

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:29.226Z

Tërhiqet ministria, shtyhet zhvarrosja e Ibrahim Kodrës

Rezistenca e banorëve të Ishmit e ka detyruar Ministrinë e Kulturës ta shtyjë për më vonë zhvarrosjen e eshtrave të piktorit Ibrahim Kodra. Përmes një njoftimi për shtyp, ministria njofton se ceremonia e rivarrimit të Kodrës, e cila ishte njoftuar të ndodhte sot, në Kodrat e Liqenit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:29.077Z

Ministria e Kulturës: Shtyhet ceremonia e rivarrimit të Ibrahim Kodrës

Ministria e Kulturës ka shtyrë për në një datë tjetër ceremoninë e zhvarrimit të eshtrave të piktorit Ibrahim Kodra. Në një njoftim për mediat, ministria e Kulturës sqaron se Ekzekutorët testamentarë kërkojnë të vlerësojnë momentin më të pjekur për të proceduar me amanetin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:28.881Z

Kodra, Blushi llogari Kumbaros:Pse e bëni pis me zënka politike

Për këtë çështje mjaft të nxehtë të ditëve të fundit ministrja Kumbaro tha: "Ua kemi treguar edhe medias aktin noterial, por edhe banorëve të Ishmit. Në 2006 kur piktori ka ndërruar jetë, ai është varrosur në fshatin e lindjes. Sipas një verifikimi të letrave të testamentit të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:19.424Z

Kodra, nga puna e parë në 1938, tek e fundit në 2006

Piktori Ibrahim Kodra në studion e tij Hapet sot në GKA, ekspozita retrospektive e mjeshtrit. Kuratori Shima tregon si i mblodhi 60 vepra nga galeri të ndryshme në Itali e Shqipëri. Në sallën e ekspozitave të përkohshme të Galerisë Kombëtare të Arteve hapet sot ekspozita e piktorit Ibra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.599Z

Vepra e Ibrahim Kodrës ekspozohet në Gjermani

Në muzeun “Oberhessit” në Giesen të Gjermanisë është hapur ekspozita e piktorit shqiptar Ibrahim Kodra. Një ceremoni u zhvillua me këtë rast, ku morën pjesë përfaqësues të Ambasadës Shqiptare në Gjermani, por dhe asaj të Kosovës. Interesante ishte zgjedhja e organizatorëve pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.582Z

Gjashte vjet pa Ibrahim Kodrenpublikohen 5 vepra te panjohura

TIRANE- Ne shtepine muze te Ibrahim kodres ne Piazzale Lagosta nr 2 Milano adhuruesit e artit te tij paten fatin te shohin per here te pare 5 vepra te panjohura te mjeshtrit tone i cili dy dite me pare shenoi 6 vjetorin e ndarjes nga jeta. Pikerisht per kete pervjetor fondacioni Ibrahim Kodra qe k

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama