Rezultate te kerkimit per termin: +Iljazaj

Total: 10
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:27.928Z

Iljazaj: Ka 4 raste kur mund të krijohet një qeveri teknike

Analisti Elvis Iljazaj thotë në Arena nga Dritan Hila në Ora News se ka katër faktorë kur krijohen qeveri teknike. Iljazaj: Ka diku 45-50 qeveri teknike në Evropë pas Luftës së Dytë Botërore. Janë disa arsye. E para, është kur humbet mazhorancën. Kur ka një krizë të madhe ekonomike

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:47.292Z

Iljazaj: Reforma politike, më e rëndësishme se reforma në drejtësi

"Në pamundësi të reformimit të klasës politike shqiptare, e cila ndihet e fortë për aq kohë sa është e votuar nga populli i saj, duket se aleatët tanë amerikanë kërkojnë të përdorin instrumentet e drejtësisë dhe veçanërisht organin e akuzës si një "snajper" për të mbajtur n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.464Z

10 personat më të pasur në Shqipëri

Samir Mane u vlerësua si njeriu më i pasur në Shqipëri. Sipas studimit të Institutit Europian Pashko për 10 super të pasurit në vendin tonë, në vend të dytë të fitimit për vitin 2017 është Shefqet Kastrati, i cili pasohet nga Grigor Joti. Biznesmeni Rrok Gjoka mban vendin e katërt.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:41.241Z

Fjalimi i Ramës, arriti të bindë?

Nga Ervis Iljazaj Në Kongresin e Partisë Socialiste që u zhvillua të Shtunën e shkuar, Rama pati mundësinë e parë t'u tregonte shqiptarëve se pavarësisht gjithçkaje, ai është ende i vetmi lider dhe e vetmja shpresë për të ndryshuar rrjedhën e fateve për këtë vend. Momenti dhe ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.371Z

Rama e shkarkoi si halabak, të tjera skandale nga kreu i Hipotekës në Durrës

Kryeministri Edi Rama në aktivitetin e përjavshëm të Bashkëqeverisjes, njoftoi shkarkimin e drejtorit të Hipotekës në Durrës, të cilin një ditë më parë emisioni Fiks Fare e kishte denoncuar për një skandal me pronat, ku luante ping-pong me qytetarin Albert Doda, e për më tepër i k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:29.825Z

Henri Çili kërkon 71+ mandate për Edi Ramën

Ndërsa në vitin 2013, Henri Çili kërkonte një mandat tjetër për Sali Berishën, tashmë ai kërkon një mandat të dytë për Edi Ramën. Sikundër e ka deklaruar edhe më herët qëndrimin e tij, as gazeta MAPO e kësaj fundjave nuk zhgënjen me faqen e parë, ku shfaqet Edi Rama, sipër të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:58.364Z

Shembja e pallatit, Apeli lë në burg shtatë të akuzuar

Gjykata e Apelit në Gjirokastër ka lënë në burg të akuzuarit si përgjegjës për ngjarjen e 9 nëntorit, kur në lagjen "11 Janari" të qytetit u shemb një pallat pesëkatësh dhe humbën jetën tre persona. Me procedurë të përshpejtuar, shtatë të pandehurit janë paraqitur njëri pas t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama