Rezultate te kerkimit per termin: +Ina +Rama

Total: 5580
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:50.078Z

Ina Rama pranon skandalin

Prokuroria politike e Ina Rames e ka kuptuar edhe vete dje, se ka gabuar rende me vendimin per te vene ne sekuestro te gjitha llogarite e kompanive te kunatit te ministrit Basha, z. Erjon Isufi dhe asaj te qytetarit Dionis Teqja. Prokuroria e Ina Rames u nxitua t'i vere ne sekuestro jo se nuk e dint

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:56.773Z

Ina Rama, profesioniste, Berisha, i çoroditur

Kreu i Partisë Socialiste ka komentuar në Twitter intervistat e dhëna së fundi nga kreu i qeverisë, Sali Berisha dhe atë të dhënë mbrëmë nga Prokurorja e Përgjithshme, Ina Rama. Dy ditë dy intervista dy pamje: Ina Rama qetësi, profesionalizëm, fakte. Saliu çorodi, genjeshtra, kërcë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.275Z

Ina Rama shton borxhin ndaj bankave

Investimi Kryeprokurorja, në 2009-n mori kredi prej 150 mijë eurosh për apartament Kryeprokurorja Ina Rama ka thelluar përgjatë vitit 2009 borxhin e saj ose thënë ndryshe kreditë e marra në banka të ndryshme për të investuar në banesa. Kështu, në deklaratën e pasurisë së saj të d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:49.099Z

Ina Rama ngushëllohet nga SHBA

Kryeprokurorja Ina Rama është “ngushëlluar” dje për sulmet e qeverisë ndaj institucionit që drejton nga një përfaqësi e ambasadës amerikane. Rreth mesditës së djeshme, dy zyrtarë të SHBA-së janë pritur nga Rama. Takimi ka zgjatur disa dhjetëra minuta, ndërsa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.537Z

Ina Rama rrëzohet nga Gjykata Administrative

Ish-kryeprokurorja do të apelojë vendimin për tu rikthyer në gjyqësor. Avokati: Vendimi politik Ish-kryeprokurorja Ina Rama vazhdon betejën me drejtësinë për tu rikthyer në gjyqësor, megjithëse shënon disa humbje. Krahas refuzimit nga KLD-ja, Rama është rrëzuar edhe nga Gjykata Admin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:56.050Z

Ina Rama takon Kryeprokurorin Italian

Kryeprokurorja Ina Rama ka ftuar për një vizitë në Tiranë kryeprokurorin e antimafias italiane Piro Grasso, i cili ka ardhur në Shqipëri sëbashku me zv.prokurorin Giovani Mellio. Në takimin që patën Ina rama dhe Piro Grasso, u diskutua për thjeshtëzimin e e shkëmbimit të informacioni

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:39.459Z

Ina Rama: Gjykatat nuk e luftojnë korrupsionin

Prokurorja e Përgjithshme, Ina Rama, në një intervistë për Zërin e Amerikës  ka komentuar sërish hetimet lidhur me demonstratën e 21 janarit. Ajo është shprehur e kënaqur nga hetimet për aq sa është arritur, duke theksuar se, edhe në vende me demokraci të zhvilluar është e vësht

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama