Rezultate te kerkimit per termin: +Ina +Rames

Total: 365
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:05.378Z

Spahiu Jo nderprerje te mandatit te Ina Rames

Kreu i Aleances Kuqezi Kreshnik Spahiu i kerkoi Presidentit të Republikës Bujar Nishani të mos ndërpresë përpara afatit ligjor të kohës, mandatin e Prokurores së Përgjithshme Ina Rama. "Aleanca Kuq e Zi i bën thirje edhe kandid

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.232Z

Berisha - Ina Rames Heto lidhjet me mafian

Nese do te kerkohen ndryshime ne ligjin per ILDKP-ne sipas kryeministrit opozita do te vleresoje cdo propozim Kryeministri fton institucionet e pavarura qe te verifikojne akuzat e bera ndaj mazhorances TIRAN - Prokuroria shqiptare dhe Inspektorati i Pasurive dy institucione teorikisht te pavaru

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:34.646Z

Refuzimi i emerimit te Ina Rames

Ligji thotë shprehimisht se Prokurori i Pergjithshem në përfundim të mandatit 5-vjeçar ose mund të qëndrojë si prokuror ose mund të kthehet në vendin e mëparshëm apo në një detyrë të barazvlefshme me të.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.853Z

Garda nderron eskorten e Ina Rames. Nuk ka asnje shpjegim per rotacionin

/ / Prokurorja e Pergjithshme Ina Rama eshte njoftuar dje rreth mesdites per ndryshimin e eskortes se saj. Me ane te nje shkrese zyrtare komandanti i Gardes se Republikes Ndrea Prendi i ka bere te ditur kryeprokurores se duke nisur qe sot ne mengjes shoqerimi i saj do te be

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.533Z

Arrestimet garda blindon banesen e Ina Rames

Te tjera rreth shkrimit FOTO Rama Ina Rama profesioniste Berisha Hetim Ina Rames TIRANE - Njeriu me i fuqishem i momentit kryeprokurorja Ina Rama qe prej nje viti eshte shnderuar ne drejtuesin e institucioneve me te sulmuar nga qeveria ka rritur masat e sigurise ne banesen ku ajo tashme

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:00.139Z

Ina Rama kthehet ne gjyqesor

brbrIsh-kryeprokurorja Ina Rama duhet te rikthehet ne gjyqesor Ky ka qene vendimi qe ka dhene kete te hene Gjykata e Apelit Administrativ duke rrezuar ne kete menyre vendimin e shkalles se pare e cila i mohoi ish-kryeprokurores rikthimin ne postin e Gjyqtares se Apelit Me kete vendim Apeli Administ

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:04.964Z

Ina Rama ditet e fundit

E merkure 21 Nentor 2012 1719 Ina RamaDita e fundit perpara dates kur eshte paralajmeruar firmosja e dekretit te shkarkimit nga ana e presidentit Bujar Nishani per Ina Ramen perkon dhe me datelindjen e saj. Sic vertetohet edhe nga kjo CV e publikuar ne moment kur Ina Rama mori kete detyre sot k

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama