Rezultate te kerkimit per termin: +Ina +Rames

Total: 365
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.863Z

Garda ndryshon eskorten e kryeprokurores Ina Rama

Kater truprojat e kryeprokurores Ina Rama jane ndryshuar nje dite me pare pas nje urdhri te dale nga komandanti i Gardes se Republikes Ndrea Prendi. Ndryshimi eshte bere gjate dites se djeshme ku ne zyren e prokurores se Pergjithshme ka ardhur nje leter zyrtare nga komandanti i gardes ne te cilin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.633Z

Ina Rama, te marten do perballet me mazhorancen

Kryeprokurorja Ina Rama do te perballet te marten me rezoluten qe mazhoranca ka pergatitur mbi punen e institucionit qe ajo drejton per vitin 2009. Burimet bejne te ditur se rezoluta, e cila eshte edhe “nota” qe mazhoranca parlamentare i vendos institucionit te Prokurorise se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.527Z

Letra e Priftit per Ina RamenPrifti RD shpif nga fillimi ne fund

Te tjera rreth shkrimit Reagimi i Prokurorise Video I.Rama S ndalemi nga presionet Ish-ministri i Ekonomise Dritan Prifti ka reaguar ashper ndaj nje artikulli te publikuar nga Rilindja Demokratike mbi permbajtjen e nje letre qe Prifti i ka derguar prokurores se pergjithme Ina Rames. Prif

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:34.534Z

Vendimi i KLD për Ina Ramën, Nasip Naço: Unë votova pro saj

TIRANE- Ministri i Drejtësisë, Nasip Naço komentoi sot vendimin e Këshillit të Lartë të Drejtësisë për të mos emëruar ish-prokuroren e përgjithshme Ina Rama si gjykatëse në Gjykatën e Apelit në Tiranë, pasi nuk siguroi votat e nevojshme. Sipas Naços vendimi ishte vullnet i Këshil

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:42.246Z

Mandati i Ina Ramës, ish-presidentët: Të shkojë në Kushtetuese

Share Në të njëjtën linjë me ish-kryeprokurorin Sollaku, edhe ish-presidentët Moisiu e Mejdani e shohin mandatin e Ina Ramës së shpejti në Kushtetuese. Për të shmangur çdo konflikt të mundshëm  mes forcave politike, por edhe institucioneve, dy ish-krerët e shtetit i rekomandojnë P

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.042Z

Urdher-arrestet PD Ina Rama po shkel ligjin

Partia Demokratike nepermjet deputetes Mesila Doda ka akuzuar kryeprokuroren Ina Rama si bashkepunetore ne ate qe e ka cilesuar si puc shteteror te organizuar nga Edi Rama. Dje dasmorja e Edi Rames Ina Rama hoqi cdo maske dhe deshmoi se eshte fund e krye pjese dhe aktore e grushtit te paramenduar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.737Z

PD padi penale Ina Rames Po shkaterron hetimin

Partia Demokratike lajmeroi dje se do te beje padi penale ndaj kryeprokurores Ina Rama pasi po nxjerr ne pazar dosjet e hetimit. Demokratet e akuzojne ate per shkaterrim te procesit te hetimit. PD-ja e akuzoi znj. Rama per nxjerrje te sekretit hetimor per pucin duke paralajmeruar se do te ngreje e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama