Rezultate te kerkimit per termin: +Inovacionit

Total: 1749
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.786Z

Pollo Rama kerkon te riktheje regjimin e vizave

Ministri i Inovacionit Genc Pollo ka akuzuar shefin e opozites Edi Ramen se po perpiqet te riktheje regjimin e vizave duke u sulmuar shqiptareve te drejten e fundit te fituar ajo e udhetimit ne zonen Shengen. Akuzat e Pollos u bene gjate ceremonise se 20-vjetorit te themelimit te deges se Partise

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:15.938Z

Regjistrimi i popullsisë, AK: Greqia autore e ligjit

Aleanca Kuq e Zi ka akuzuar sot Parlamentin grek se është autori i ligjit për regjistrimin e popullsisë, ndërsa ka kërkuar nga ministri i Inovacionit, Genc Pollo sqarime. Sipas AK-së, Athina zyrtare ka kërkuar vëzhgues gjatë zhvillimit të regjistrimit, gjë që sipas tyre, vërteton se G

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:02.949Z

Progres/raporti, Naço dhe Harito seancë dëgjimore në Kuvend

TIRANE - Komisioni Parlamentar i Ligjeve do të zhvillojë të hënën një seancë dëgjimore me ministrin e Drejtësisë, Nasip Naço dhe ministren e Inovacionit, Milena Harito, rreth Progres Raportit të Komisionit Europian për Shqipërin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:36.581Z

Meta vizitë zyrtare në Suedi

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta është nisur për një vizitë zyrtare në Suedi me ftesë të homologut të tij suedez, Urban Ahlin. Sipas njoftimit, gjatë vizitës dyditore i Meta dhe delegacioni parlamentar që e shoqëron do të zhvillojnë takime me personalitete të larta suedeze. Kryetari i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:00.209Z

Rama: Luftë korrupsionit me inovacion. Do dixhitalizojmë pronën

TIRANE – “Ne jemi duke punuar për një fazë të re të betejës së korrupsionit dhe ne besojmë se do e mundim korrupsionin si një sistem që cdo ditë thith gjakun e familjeve duke thithur gjakun në xhep duke u marrë gjakun”. Kështu u shpreh në fjalën e tij përshëndetë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.959Z

Publikohet enciklopedia për qarkun e Beratit

Pas një pune 8-vjeçare, del në treg një enciklopedi për qarkun e Beratit. Autor i veprës është gazetari Zylyftar Plaku, i cili këtë nismë e mori në mënyrë private, por dhe me financime private. Në këtë libër me 900 faqe lexuesit do të kenë mundësinë të mësojnë për his

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:40.091Z

Pollo në Berat: Po nuk i votoi Rama ligjet e statusit, do ti votojë populli me referendum

Ministri i Inovacionit dhe TIK, njëkohësisht kryesuesi i listës së PD-së në qarkun e Beratit, Genc Pollo, ka zhvilluar një takim me mbështetës dhe simpatizantë të Partisë Demokratike në komunën Sinjë dhe në lagjen Kala të Beratit, i shoqëruar edhe nga deputeti tjetër i PD-së, z.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama