Rezultate te kerkimit per termin: +Institucioni

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.236Z

Krivokapiç: Parlamenti institucioni i zgjidhjes së kontraditave

Kryeparlamentari i Malit të Zi Ranko Krivokapiç duke folur para deputetëve të Kuvendit të Shqipërisë theksoi se Parlamenti është institucioni më i mirë për zgjidhje të kontraditave politike. Sipas tij Parlamenti është mënyra më e mirë për të zgjidhur konfliktet, baza e dialogut

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.958Z

Ibrahimi: Ja se si duhet reformuar institucioni i Presidentit

Konstitucionalisti Genti Ibrahimi, në një intervistë për revistën Klan, thotë se vendit i duhen ndryshimet kushtetuese. Sipas tij, Parlamenti duhet të ushtrojë kontroll më të madh mbi qeverisjen. Pothuaj të gjithë përdoruesit, vëzhguesit dhe analistët e sistemit tonë kushtetues, b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.288Z

Marrëdhëniet Edi Rama-Bamir Topi, nga institucioni i Vorrit të Bamit tek institucioni i Vorrit të Ashikut

Nga Kastriot MYFTARAJ Para disa ditësh, Presidenca e Republikës, për herë të parë që nga koha kur atje ka ardhur Bamir Topi, reagoi ndaj një artikulli gazete që e implikon Presidentin Topi në një intrigë politike, dhe pikërisht ndaj një artikulli të botuesit të gazetës 55, Fahri Bal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.663Z

Konvergjences i mungon institucioni

Keshillat e urta te baroneshes britanike Baronesha Helene Hayman kryetare e Dhomes se Lordeve apo e Dhomes se Larte te Parlamentit britanik iu drejtua ligjvenesve shqiptare me nje fjalim te urte tipik per nje perfaqesuese te larte te aristokracise politike te vendit te saj tipik per nje kryetare te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.967Z

Policia, institucioni më i besuar

Ambasadorja e BE në Tiranë Romana Vlahutin është treguar e vendosur në zbatimin e reformës në drejtësi si dhe Vetting-un. Ajo ka thënë se në fillim ishin të paktë ata që e besuan këtë reformë ndërsa sot qytetarët presin ndryshime të mëdha prej saj. Deklaratat u bënë në prezan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.199Z

Bamir Topi Media institucioni me i dashur

/ / Presidenti i Republikes Bamir Topi priti dje ne Presidence perfaqesues te medias te cilet i uroi per festat e fundvitit. Ne fjalen e rastit Topi krahas falenderimeve shprehu edhe keqardhjen per vitin qe sapo kaluam. Besoj se edhe viti qe vjen do te sjelle po te njejtin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.730Z

HRW :Drejtësia, institucioni më i dobët në Kosovë

Mungesa e një marrëveshjeje ndërkombëtare mbi statusin vazhdon të pengojë përpjekjet për mbrojtjen e të drejtave të njeriut të banorëve të Kosovës. Kështu shkruhet në raportin e fundit Human Rights Watch i cili po ashtu konstaton se drejtësia, është institucioni më i dobët në

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama