Rezultate te kerkimit per termin: +Institucioni

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.967Z

Policia, institucioni më i besuar

Ambasadorja e BE në Tiranë Romana Vlahutin është treguar e vendosur në zbatimin e reformës në drejtësi si dhe Vetting-un. Ajo ka thënë se në fillim ishin të paktë ata që e besuan këtë reformë ndërsa sot qytetarët presin ndryshime të mëdha prej saj. Deklaratat u bënë në prezan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.199Z

Bamir Topi Media institucioni me i dashur

/ / Presidenti i Republikes Bamir Topi priti dje ne Presidence perfaqesues te medias te cilet i uroi per festat e fundvitit. Ne fjalen e rastit Topi krahas falenderimeve shprehu edhe keqardhjen per vitin qe sapo kaluam. Besoj se edhe viti qe vjen do te sjelle po te njejtin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.730Z

HRW :Drejtësia, institucioni më i dobët në Kosovë

Mungesa e një marrëveshjeje ndërkombëtare mbi statusin vazhdon të pengojë përpjekjet për mbrojtjen e të drejtave të njeriut të banorëve të Kosovës. Kështu shkruhet në raportin e fundit Human Rights Watch i cili po ashtu konstaton se drejtësia, është institucioni më i dobët në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.487Z

Bashkia: Institucioni i INUK, skutë ordinerësht të korruptuar

Pas reagimit të kryeinspektore së INUK Dallëndyshe Bici, nuk ka vonuar edhe përgjigjia e Bashkisë së Tiranës, e cila thotë se gjuha e përdorur nga drejtuesja e INUK tregon se si është katandisur institucioni. “Gjuha ordinere e drejtueses së INUK është treguesi më i sinqertë i k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.766Z

Avokati i Popullit institucioni rrezikon mbijetesen kushtetuese

Sot Komisioni i Ligjeve diskuton kandidaturat per komisioner Nje institucion kushtetues i Republikes ndodhet ne krize prej tete muajsh pasi nuk drejtohet nga kreu i tij por Kuvendi jo vetem qe nuk e ka ne rend dite zgjidhjen e kesaj krize por do te shqyrtoje zgjedhjen e zyrtareve qe e mbajne institu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.185Z

Akuzat e LSI, Tahiri: Policia e Shtetit institucioni më i besuar

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, ashtu si kryeministri Edi Rama disa ditë më parë, zgjodhi ti përgjigjej me fakte dhe shifra akuzave të artikuluar ditëve të fundit nga disa eksponentë të LSI në drejtim të policisë së shtetit. Përmes një postimi në Facebook, Tahiri thekson se pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.180Z

Subashi Ja ku demtohet institucioni i KQZ-se

Nenkryetarja Bojkot edhe per zgjedhjet e 8 majit Pyesni PS Nenkryetarja e Komisionit Qendror te Zgjedhjeve Deshira Subashi ne nje prononcim per Shqip ben me dije arsyet pse u largua nga mbledhja e 7 janarit kur u mor vendimi per djegien e fleteve te votimit dhe dorezimin ne arkiv te listave te zgjed

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama