Rezultate te kerkimit per termin: +Instituti +Aspen

Total: 30
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.814Z

Citaku niset per vizite zyrtare ne Gjermani

Nga Express me 09 dhjetor 2010 ne ora 1900 Zevendes ministrja e Puneve te Jashtme Vlora Citaku me ftese te ministrit te Puneve te Jashtme te Gjermanise Guido Vesterwelle dhe ministrit te Puneve te Jashtme te Austrise Michael Spindeleger do te marre pjese ne konferencen e organizuar nga Instituti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:29.388Z

Gjermania propozon një autostradë Serbi-Kosovë-Shqipëri

Ministri i Jashtëm gjerman, Sigmar Gabriel kërkoi të enjten krijimin e një fondi shtesë për projektet e infrastrukturës në Ballkanin Perëndimor, duke vënë në dukje se Brukseli duhej të angazhohej më shumë dhe të investonte në rajon. Tani duhet të përshpejtojmë projektet kryesore

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.431Z

Nuk presim njohje nga Serbia

N Berlin u mbajt nj podium diskutimi me ministrat e Jashtm t disa vendeve ballkanike mbi bashkpunimin rajonal si domosdoshmri pr paqen e sigurin e Ballkanit, i organizuar nga Instituti ASPEN. Ministri i Jashtm i Kosovs, Sknder Hyseni, krkoi bashkpunim me Serbin dhe kritikoi vendin fqinj. Nuk po pre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.569Z

Thaçi në konferencë të ministrave të jashtëm të EJL në Berlin

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër i Jashtëm i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka udhëtuar për në Berlin, ku nesër do të zhvillojë një sërë takimesh me zyrtarë të lartë shtetërorë gjermanë, të Bashkimit Evropian dhe të rajonit, njoftoi MPJ. Thaçi do të marrë p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:49.601Z

Mbahet konferenca “Zgjerimi i BE dhe sfidat transatlantike”

Instituti ASPEN/Gjermani dhe Ministria e Punëve të Jashtme nisin sot në Durrës, konferencën me temë: "Roli i ardhshëm i NATO-s dhe BE-së në Europën Juglindore, (zgjerimi i BE dhe sfidat transatlantike)".   Fjalën përshë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.758Z

Lambsdorff Shqiperia rol te matur dhe pozitiv ne rajon

Berlin 16 shtator NOA Update - Pala gjermane e vlereson rolin e Shqiperise ne rajon duke e cilesuar si rol te matur dhe shume pozitiv. Nje konsiderate te tille e ka shprehur Nikolaus Graf Lambsdorff i ngarkuar per Evropen Juglindore dhe Turqine ne Ministrine e Jashtme te Gjermanise gjate

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:05.370Z

Hungaria zë i fuqishëm i Kosovës evropiane

Me ftesë të Ministrit të Punëve të Jashtme të Gjermanisë, Guido Westerwelle dhe ministrit të Punëve të Jashtme të Hungarisë, János Martonyi, Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Enver Hoxhaj, merr pjesë në

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama