Rezultate te kerkimit per termin: +Institutin

Total: 6651
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:10.042Z

Greqi, protestuesit sulmojne Institutin Francez

Kane vijuar edhe sot protestat ne kryeqytetin grek, Ahtine. Mijera te rinj protestuan ne qender te qytetit, ndersa nje tjeter grup sulmoi Institutin Francez me bomba Molotov, duke thyer xhamat e dritareve. Situata u perkeqesua pas nje incidenti te dyte, kur nje 17-vjecar u plagos ne dore

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.917Z

Rama në Institutin e Hagës: Europa, destinacioni brenda nesh

Gjatë vizitës në Holandë, Kryeministri Edi Rama mbajti një ligjëratë në Institutin e Hagës për Drejtësi Globale, mbi Europën, Shqipërinë dhe Ballkanin Perëndimor. Në ligjëratën me fokus Ballkani Perëndimor dhe BE: Rruga e Shqipërisë drejt Europës si destinacioni brenda nesh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.361Z

Doktoraturat 50 kuota per Institutin e Studimeve Europiane

Kete vit do te kene mundesi te ndjekin doktoraturen 50 studente te rinj ne Institutin e Studimeve Europiane te Universitetit te Tiranes. Qeveria miratoi dje ndarjen e tyre sipas programeve te studimit. Doktoraturen ne Legjislacion dhe institucionet e BE-se   do ta ndjekin 15 studente. Po kaq d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:01.623Z

PS marrëveshje me Institutin amerikan për zgjedhjet në parti

23/02/2005  Parimi "një anëtar, një votë" sjell Institutin Demokrat në Shqipëri Partia Socialiste do të nënshkruajë një memorandum bashkëpunimi me Institutin Demokratik për Çështjet Ndërkombëtare për zbatimin e sistemit "një anëtar, një votë" në parti. Trajnimi nëpë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:48.597Z

"Potenciali i shqiptarëve përfaqësohet në Institutin "Wilson"

Është gjithmonë e vështirë t‘i refuzosh një ftesë për të vizituar Institutin Arsimor "Wilson", veçanërisht këto ditë pranvere, pasi aty mrekullohesh nga kombinimi perfekt mes bukurisë që ka falur natyra dhe investimit të guximshëm për ngritjen e kësaj dallëndysheje, nga të par

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:21.165Z

Punëtori pret dorën me një mjet pune në Institutin e Monumenteve

Foto ilustruese Një punonjës në Institutin e Monumenteve në Tiranë ka pësuar një aksident, duke prerë dorën me një mjet pune. Shtetasi me inicialet H.SH., është dërguar menjëherë në spital për ndihmën e parë mjekësore… 22 dhjetor 2015 (gazeta-Shqip.com) Ky shkrim Punëtori

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.344Z

Ngordhje masive e troftes ne Institutin Hidrobiologjik

Ne hurdhat dhe basenet e pllenimit te troftes ne Institutin hidrobiologjik ne Oher ka ndodhur nje ngordhje masive e troftes.Sipas informacioneve ngordhja ka ndodhur gjate nates se mbremshme kur basenet e Institutit hidrobiologjik kane mbetur pa furnizim me uje nga NP Proakva qe ka shkaktuar mungesen

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama