Rezultate te kerkimit per termin: +Institutin

Total: 6651
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.344Z

Të përndjekurit, komisioni gati kandidaturat për institutin

Kuvendi pritet të përzgjedhë nesër 7 anëtarët që do të jenë pjesë e institucionit të ri Parlamenti do të vendosë nesër edhe përbërjen e shtatë anëtarëve të bordit të Institutit të Studimeve për Krimet dhe Pasojat e Komunizmit në Shqipëri, pas propozimit të një liste të g

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.145Z

Eshtrat e të pushkatuarve në Institutin e Mjekësisë Ligjore

30-05-2011 / Gazeta 55 Burgu i Qafë-BaritEshtrat e dy të pushkatuarve të burgut “Qafë Bari”, të gjetura mesditën e të shtunës  pranë stacionit të antenave të Radio Shkodrës, rreth një kilometër larg Urë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.543Z

Marrëveshja PD-PDIU, çamët marrin institutin e pensioneve

Pas përfitimit të drejtimit të Drejtorisë së Përgjithshme të Shërbimit të Transportit Rrugor dhe Inspektoratit Kombëtar të Ndërtimit, PDIU pritet që të marrë edhe drejtimin e një instituti jo pak të rëndësishëm TIRANË- Marrëveshja mes Partisë Demokratike dhe Partisë për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.787Z

Skandal në Institutin e Mjeksisë, aktet e ekspertimit, në sirtar

TIRANE- Skandal në Institutin e mjeksisë ligjore. Dhjetëra akte ekspertimi janë kycur në sirtaret e këtij institucioni, duke futur në kolaps Gjykatën e Tiranës. Drejtori i Institutit Besim Ymaj ka bërë me dije gjykatën se nuk do të dorëzojë asnjë akt ekspertimi pa u bërë më parë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:37.564Z

Miratohet projektligji Për Institutin e Integrimit të të Përndjekurve

Komisioni për Punën, Çështjet Sociale dhe Shëndetësinë vendosi të kalojë për seancë plenare projektligjin  Për Institutin e Integrimit të të Përndjekurve, të ndryshuar, ku ishte e pranishme edhe zv. Ministrja e Mirëqenies Sociale dhe e Rinisë,  Gentjana (Mara) Sula. Duke folur n�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:38.155Z

Arsim profesional edhe për Institutin e nxënësve që nuk dëgjojnë

Ministri i Mirëqenies Sociale dhe Rinisë Blendi Klosi, në bashkëpunim me ambasadën zvicerane dhe PNUD, përuroi në Institutin e Nxënësve që nuk dëgjojnë, klasat e rinovuara të mësimit të profesioneve të zdrukthëtarisë, rrobaqepësisë dhe këpucarisë, në të cilat mësojnë një p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.769Z

Requiem për Institutin e Urbanistikës

Arkitekturë / Shkrirja e këtij Instituti me Vendim të Këshillit të Ministrave është një akt i qëllimshëm për të mbajtur larg vëmendjes problemet urbanistike në Shqipëri. Që të pushtohej pjesa më e madhe dhe më e bukur e territorit, dhe të realizohej masakra urbane, duhej që a

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama