Rezultate te kerkimit per termin: +Integrim

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.451Z

Lidhja për Demokraci dhe Integrim

Preshevë, shqiptarët krijojnë parti të re Shqiptarët e Preshevës formojnë një formacion tjetër politik. Tre partive aktuale i shtohet edhe Lëvizja për Demokraci dhe Integrim (LDI). Në një deklaratë për mediat, komisioni nismëtar i kësaj force të re politike thekson se “Lëviz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.940Z

E Majta për Integrim, rruga drejt pushtetit

• GAQO APOSTOLIShpallja e koalicionit “E Majta për Integrim” ishte një kërkesë jetike e këtij momenti historik të politikës shqiptare dhe, asaj të së majtës në veçanti, pas sfumimit deri në shuarje thuajse të plotë të koalicionit të vjetër të partive t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:27.257Z

Manifestimi i Levizjes Socialiste per Integrim

Kryetari i Levizjes Socialiste per Integrim, Ilir Meta, duke dhene detaje mbi manifestimin qe do te zhvillohet ne kuader te nje vjetorit te tragjedise se Gerdecit, sqaroi se rruga qe do te ndiqet nga qytetaret ne pasditen e 15 marsit do te mblidhen ne hapesiren mes sheshit "Nene Tereza" dhe Kryemini

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:48.307Z

Aleanca Socialiste për Integrim: Ne anëtarësimin në BE

Ilir Meta nënshkroi marrëveshjen për koalicionin me të cilin forca e tij politike do të paraqitet në zgjedhje. Koalicioni Aleanca Socialiste për Integrim ka 6 parti, Meta tha se do të jetë kjo qeveri që do e anëtarësojë Shqipërinë në BE. TIRANE- Koalicioni Aleanca Socialiste pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.939Z

E Majta për Integrim, subjekt politik

• Lëvizja Socialiste për Integrim ka kërkuar regjistrimin në gjykatë të koalicionit të ri opozitar si subjekt politik.Aristir LumeziRegjistrimi i koalicionit të ri opozitar "E majta për Integrim" në gjykatë, i jep atij vlerën e një partie politike dhe aspak të marr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:39.288Z

"E Majta për Integrim", koalicioni i dytë

E majta do të paraqitet para elektoratit me dy koalicione në zgjedhjet e qershorit. Paralelisht me PS-në, edhe Lëvizja Socialiste për Integrim ka shpallur dhe konfiguruar koalicionin "E Majta për Integrim", që drejtohet nga Ilir Meta. Pjesë e këtij koalicioni është Partia Socialiste e Vë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.834Z

Meta zyrtarizon Aleancen Socialiste per Integrim

Ilir Meta ka nenshkruar se bashku me 5 aleate te tjere formimin e koalicionit Aleanca Socialiste per Integrim qe do te jete grupimi i dyte i majte ne zgjedhjet e 28 qershorit. Per dy drejtuesit kryesore te tij Meta dhe Koci fitorja e se majtes ne zgjedhje eshte e sigurt.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama