Rezultate te kerkimit per termin: +Integrim

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:00.707Z

"Shoqata për Integrim" organizoi protestën"

03/02/2005  Kryetari i Bashkisë së Kamzës Agim Cani: "Janë anëtarët e një shoqate të quajtur "Shoqata për Integrim", të cilët kanë shkuar derë më derë në Kamëz dhe u kanë thënë banorëve që të mos dorëzojnë formularët. Kjo bëhet pikërisht tani që jemi në mes t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.104Z

Cvetkoviç: Kosova s'është kusht për integrim

Nga Express më 24 qershor 2011 në ora 11:02 Pranimi i Kosovës nuk është dhe nuk mund të jetë kusht për anëtarësim në BE, ka thënë për mediat serbe kryeministri i Serbisë, Mirko Cvetkoviç. “Përderisa edhe vetëm një shtet anëtar i BE-së nuk e pranon pavarësinë, e tash j

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:40.735Z

Meta bashëbisedim me studentët: Duhet integrim i suksesshëm ekonomik

Kryetari i LSI-së Ilir Meta ka zhvilluar sot një bashkëbisedim me studentët të cilëve u ka prezantuar programin ekonomik të Lëvizjes Socialiste për Integrim. Në fjalën e tij, Meta theksoi se situata ekonomike bazuar edhe në raportet e fundit të Bankës Evropiane për Zhvillim duhet të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.192Z

Pakti, integrim per shqiptaret e Presheves

Nje marreveshje e arritur se fundi u garanton shqiptareve te Presheves integrim ne jeten politike ne Serbi, njekohesisht edhe perfaqesim edhe ne institucionet qendrore. Kjo marreveshje garanton jeten multientike te komunave dhe integrimin e shqiptareve atje. Paktin e mbeshtesin lidere te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:07.260Z

Fyle letër Jahjagës, vlerësohet strategjia për integrim europian

Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, ka marrë një letër nga Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Stefan Fule, pas miratimit të Strategjisë Kombëtare të Kosovës për Integrim Evropian. Në të, Fule ka përgëzuar për strategjinë, e cila, sipas tij, duhet të p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.168Z

Topalli: PS, platforme anti-integrim

Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, akuzoi dje Partine Socialiste dhe opoziten se gjate vitit 2010 ka pasur nje platforme anti-integrim. Ne prezantimin e analizes se punes 1-vjetore te Parlamentit, institucionit qe ajo drejton, Topalli tha se kreu socialist, Edi Rama gjate gjithe vitit te kaluar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.930Z

Socialistët, partnerë me “E majta për integrim”

"Lëvizja Institucionale Socialiste" ka vendosur dje që t'i bashkohet koalicionit të ri të së majtës, "E majta për integrim".Në një takim të zhvilluar dje pasdite, deputetë socialistë, por dhe ish-anëtarë të Asamblesë Kombëtare, kanë diskutuar lidhur me ndryshimet e reja politike t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama