Rezultate te kerkimit per termin: +Integrim

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.834Z

Meta zyrtarizon Aleancen Socialiste per Integrim

Ilir Meta ka nenshkruar se bashku me 5 aleate te tjere formimin e koalicionit Aleanca Socialiste per Integrim qe do te jete grupimi i dyte i majte ne zgjedhjet e 28 qershorit. Per dy drejtuesit kryesore te tij Meta dhe Koci fitorja e se majtes ne zgjedhje eshte e sigurt.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:00.375Z

Berisha takon Ahmetin diskutohen perpjekjet per integrim

Transmetuar me 11102014 - 1352 Sali Berisha Ali Ahmeti PUBLICITET Tirane 11 tetor 2014 NOAal - Ish kryeministri i vendit Sali Berisha eshte takuar diten e djeshme me Kryetarin e Partise se Bashkimit Demokratik per Integrim te Maqed

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:57.050Z

Meta: Riorganizim Lëvizjes së Gruas për Integrim

TIRANË- Kryetari i LSI-së, Ilir Meta ka deklaruar sot se në kuadër të riorganizimit të Lëvizjes së Gruas për Integrim, femrave do tu jepet ajo që meritojnë, duke i çmuar ato si një forcë dhe energji e vazhdueshme. Riorganizimi i Lëvizjes së Gruas për Integrim do kurorëzohet me konv

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:00.707Z

"Shoqata për Integrim" organizoi protestën"

03/02/2005  Kryetari i Bashkisë së Kamzës Agim Cani: "Janë anëtarët e një shoqate të quajtur "Shoqata për Integrim", të cilët kanë shkuar derë më derë në Kamëz dhe u kanë thënë banorëve që të mos dorëzojnë formularët. Kjo bëhet pikërisht tani që jemi në mes t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.104Z

Cvetkoviç: Kosova s'është kusht për integrim

Nga Express më 24 qershor 2011 në ora 11:02 Pranimi i Kosovës nuk është dhe nuk mund të jetë kusht për anëtarësim në BE, ka thënë për mediat serbe kryeministri i Serbisë, Mirko Cvetkoviç. “Përderisa edhe vetëm një shtet anëtar i BE-së nuk e pranon pavarësinë, e tash j

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:40.735Z

Meta bashëbisedim me studentët: Duhet integrim i suksesshëm ekonomik

Kryetari i LSI-së Ilir Meta ka zhvilluar sot një bashkëbisedim me studentët të cilëve u ka prezantuar programin ekonomik të Lëvizjes Socialiste për Integrim. Në fjalën e tij, Meta theksoi se situata ekonomike bazuar edhe në raportet e fundit të Bankës Evropiane për Zhvillim duhet të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.192Z

Pakti, integrim per shqiptaret e Presheves

Nje marreveshje e arritur se fundi u garanton shqiptareve te Presheves integrim ne jeten politike ne Serbi, njekohesisht edhe perfaqesim edhe ne institucionet qendrore. Kjo marreveshje garanton jeten multientike te komunave dhe integrimin e shqiptareve atje. Paktin e mbeshtesin lidere te

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama