Rezultate te kerkimit per termin: +Internetit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:33.339Z

Pro filtrimit të internetit

Qeveria britanike do të konsultohet me provajderët e internetit, me qëllim të bllokimit në vend të materialeve online për të rritur. Plani i Qeverisë së Britanisë së Madhe, që së shpejti të fillojë me vendosjen e filtrave të rinj për bllokimin e pornografisë online, paraqet një l

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.508Z

Arrestohen shantazhuesit përmes internetit

Filipine Një organizatë kriminale në Filipine, e cila shantazhonte njerëz të ndryshëm, pasi i fuste në kurth përmes internetit, u sulmua nga policia dhe dhjetëra të dyshuar u arrestuan, njoftuan autoritetet. Të dyshuarit joshnin njerëzit në vende të tjera që të ekspozonin veten para

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.332Z

Albtelekon shton kapacitetin e internetit

ALBtelecom sjell të tjera përfitime për përdoruesit e shërbimit të internetit me ADSL, duke rritur sërish kapacitetin e limitit për paketat “ADSL Limited”. Duke filluar nga data 1 shtator dhe për periudhën në vazhdim, abonentët ekzistues të internetit dhe ata që zgjedhin të abonoh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.746Z

Liria e internetit në rrezik

Nga Express më 18 prill 2011 në ora 21:13 Sulmet në internet, censura e motivuar politikisht dhe rritja e kontrollit qeveritar në infrastrukturën e internetit, janë disa nga kërcënimet në rritje të lirisë së internetit, thuhet në studimin e fundit të Freedom House “Liria e Inte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.977Z

Clinton kundër pengimit të internetit

Nga Express më 16 shkurt 2011 në ora 19:28 Sekretarja amerikane e Shtetit Hillary Clinton po paralajmëron vendet që pengojnë qasjen në internet se nuk mund të shtypin përgjithmonë pakënaqësinë popullore dhe se do të rrezikojnë humbjen e përfitimeve nga ekonomia e ndërlidhur botër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.136Z

Neutraliteti i internetit vihet në rrezik

Teknologjia Komisioni i Komunikimeve në SHBA synon të lejojë ISP-të të diskriminojnë faqet e internetit Një grup sipërmarrësish pararojë në botën e teknologjisë kundërshtuan ashpër së fundmi planet e Komisionit Federal të Komunikimeve për të lejuar korporatat të paguajnë te komp

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:37.416Z

Vesi i internetit në Gjermani

Është njësoj si me alkoolin, ai kthehet në ves. Sipas një studimi aktual, kjo vlen edhe për përdorimin e tepërt të internetit. Megjithëkëtë, as shkencëtarët vetë nuk kanë rënë dakord për atë se kur qëndrimi në botët virtuale, fillon të bëhet i rrezikshëm. Shifrat tingëlloj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama