Rezultate te kerkimit per termin: +Internetit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:37.416Z

Vesi i internetit në Gjermani

Është njësoj si me alkoolin, ai kthehet në ves. Sipas një studimi aktual, kjo vlen edhe për përdorimin e tepërt të internetit. Megjithëkëtë, as shkencëtarët vetë nuk kanë rënë dakord për atë se kur qëndrimi në botët virtuale, fillon të bëhet i rrezikshëm. Shifrat tingëlloj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:42.008Z

"Mosha e internetit", Shqipëria e fundit

Më shumë se 2 vjet pas nismës pompoze të qeverisë, përkatësisht Kryeministrit Berisha, të pagëzuar me emrin "Shqipëria në Moshën e Internetit" një raport i institutit të njohur gjerman GFK e rendit vendin tonë të fundit në Evropë për përdorimin e internetit. "Shqipëria renditet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:27.996Z

Projekt- Prokurimet Publike nëpërmjet internetit

    Që nga sot tenderat do të zhvillohen në mënyrë elektronike. Projekti është financuar nga qeveria amerikane në kuadër të sfidës së mijëvjecarit synon të garantojë me shumë transparencë në procesin e prokurimeve publike, konkurrencë më të madhe dhe kosto më të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.786Z

Hipokondriaket e internetit

Sipas nje studimi britanik gjashte te rritur ne dhjete navigojne ne internet ne vend qe ti drejtohen mjekut kur kane ndonje shqetesim. Sot te gjithe kerkojne informacione per shendetin ne internet pa e ditur se sa e rrezikshme eshte Simptomat virtuale te te semureve imagjinare Doktor Interneti te p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.881Z

Bjellorusia, Siria, Irani- "Armiq të Internetit"

Reporterët pa Kufij e kanë shtuar Bjellorusinë në listën e “Armiqve të Internetit”, në një raport të lëshuar të hënën për të shënuar Ditën Kundër Censurës Kibernetike.Agjencia tha se regjimi bjellorus ka shtrënguar masat ndaj internetit, në përpjekje për të ndaluar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.278Z

Berisha Shqiperia ne moshen e internetit

Shqiperia eshte perdoruese e larte e internetit ndaj ne sot do te qendrojme dhe do te vendosemi ne treg me 14 ne penetrimin e telefonise mobile. Ky ishte premtimi i Kryeministrit Sali Berisha ndersa ishte ftuar ne perurimin e Plus Komunication kompanise se katert celulare. Duke e cilesuar kete

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:40.685Z

Censura ndaj Internetit vazhdon në Kinë

Falë Lojrave Olimpike mund të duket se Kina gëzon sot një liri më të madhe. Disa faqe ndërkombëtare interneti si Zëri i Amerikës, që ishin të bllokuara para lojrave, tani janë zhbllokuar. Megjithatë kjo nuk do të thotë se Kina nuk e censoron më internetin, por ndoshta thjesht që

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama