Rezultate te kerkimit per termin: +Isha

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:48.647Z

Kujtim Çashku: Kineasti shqiptar nderohet me Honoris Causa në Nju Jork

Më datë 8 Maj, në Auditoriumin e qytetit të Uticas në Nju Jork, u mbajt ceremonia e diplomimit të studentëve të Universitetit Utica College. Në këtë ceremoni, kineasti shqiptar, aktivisti i të drejtave të njeriut, rektori dhe themeluesi i Akademisë së Filmit dhe Multimedias Marubi, s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:27.055Z

Togerët e panjohur, Dritëro Agolli dhe Ismail Kadare

Nga Entela Resuli Rroba ushtarake, spaleta mbi supe dhe një djali i ri me emrin Dritëro Agolli. Fotoja që kemi në dorë nga pas shkruan me laps plumbi Toger. Të ketë qenë vallë poeti edhe toger!? Për të mësuar më shumë për të dhe për këtë periudhë të rinisë së tij shkojmë n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.859Z

Vetëmbrojtja e Polanskit: E kam kryer dënimin tim

Regjisori i famshëm, në arrest shtëpie në Gstadd, thyen heshtjen dhe ndërton versionin e tij të fakteve. Nga viti 1997 akuzohet për abuzim me një të mitur. Tani shpreson që Zvicra të mos e pranojë kërkesën e ekstradimit. “Kundër meje, një mal me gënjeshtra”. Roman Polans

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:18.402Z

Kalimtari i plagosur: Ja si i mbijetova masakrës

DURRES-Plumbat e atentatorëve u derdhën mbi kokat tona. Falënderoj Zotin që jam gjallë. Ishin me fat dhe nxënësit e shkollave që ndodheshin afër vendit të ngjarjes, pasi mund të ishte bërë kasaphanë. Jam shumë i indinjuar p&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.654Z

Eric Clapton

Ne rrenjet e muzikes time nje udhetim mes bluzit dhe xhazit Rrefehet kitaristi legjendar anglez qe shume shpejt do te nxjerre nje album te ri qe do te mbaje emrin e tij. Per here te pare do te interpretoje pjeset qe ka degjuar kur ka qene i ri me te cilat ka mesuar te luaje kitare. Eric Clapton esh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.676Z

Jo me ta, por për ta

Nga Marenglen Rexhaj   Ska shumë rëndësi se sa i i vogel është ekrani që do të ndezësh përpara vetës, gjithsesi do ia dalësh me sukses  që në pak kohë dhe në pak ekran, të kuptosh problemet e mëdha që ka shoqëria  shqiptare në Maqedoni. Deshira për të qënë mu në me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.454Z

Rrëfimi i një vajze me sindromën e rrallë të mungesës së mitrës

Një sindromë që prek shumë pak femra dhe i bën ato të dyshojnë në seksualitetin e tyre, vjen e treguar përmes përjetimit të një vajze që e zbuloi kur ishte vetëm 16 vjeçe Cosmopolitan Më 16 dhjetor të vitit 2010, një gjinekologe shtatë muajshe shtatëzën hyri në dhomën time të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama