Rezultate te kerkimit per termin: +Isida +Mollaymeri

Total: 33
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:35.364Z

Jo gjithmonë e përzënë Evën nga parajsa

Isida Mollaymeri Valeria Dedaj Carmina Burana ishte muzikali që për tri net erdhi në skenën e Teatrit të Operës dhe Baletit. E rikonceptuar në skenografi dhe kostume, sipas pretendimeve të koreografit Arian Sukniqi i cili ka marrë përsipër edhe realizimin total të shfaqjes me trupën e b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:44.310Z

Koreolabos, laboratori i koreografëve të rinj

Koreolabos është projekti i cili ka si synim afrimin e koreografëve të rinj dhe nxitjen e punës së tyre krijuese. Si rrjedhojë kjo është hera e tretë që TKOB hap dyert për ta, për të sjellë krijimet e tyre në skenën e madhe. Këtë herë janë katër krijime të reja koreografike t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.423Z

Romeo dhe Zhuljeta sonte premiera e Baletit

Teatri i Operes dhe Baletit shfaq sonte premiere baletin me tri akte Romeo dhe Zhuljeta me muzike te Sergej Prokofiev bazuar ne tragjedine me te njejtin titull nga Uiliam Shekpir. Vepra eshte punuar nga koreografi bullgar i ftuar per kete premiere Peter Loukanov. Ne rolet protagoniste ne premiere

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.218Z

Romeo e Zhuljeta në versionin shqiptaro-bullgar

Teatri Kombëtar i Operas dhe Baletit në bashkëpunim me Operën dhe Baletin Kombëtar të Sofjes do të shfaqë “Romeo dhe Zhuljeta” në datat 18, 19, 21, 22, ora 19.00. Shfaqja është një balet në tri akte bazuar në tragjedinë me të njëjtin titull të Shekspirit. Baleti do të vihet n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:52.606Z

Elvina Gurra sjell ne Tirane “Enderr pranverore”

Pianistja e re Elvina Gurra dha nje koncert recital ne sallen e madhe te Akademise se Arteve per publikun artedashes. Studentja e profesoreshe Nora Cashkut, prane Fakultetit te Muzikes, interpretoi pjese nga autore te njohur klasike si;  Bethoven, Chopin, e Debussy. “Jam shume

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.601Z

TKOB, rikthehet baleti Delina

Tiranë, 4 mars, NOA / Melina Selimi - Shfaqja e baletit Delina, me koreografi të Agron Aliajt, do të jetë premiera e radhës në datën 5 mars në Teatrin e Operas dhe Baletit. Me muzikë të kompozuar nga Çesk Zadeja dhe libret nga Agron Aliaj, baleti Delina rikthehet në skenë pas 46 vje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:34.363Z

“Carmina Burana” ngjitet në TOB

"Carmina Burana" do të vijë në TOB këtë herë me një rikonceptim koreografik dhe skenik. Vepra e kompozitorit të famshëm Gjerman Carl Orff do të sillet ndryshe për publikun shqptar nga koreografi Arian Sukniqi. Personazhet kryeso

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama