Rezultate te kerkimit per termin: +Islamit

Total: 3616
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:50.369Z

Nobelistja Ebadi: Shoqëritë patriarkale pengojnë reformimin e Islamit

Nobelistja nga Irani, Shirin Ebadi, tha të martën në Prishtinë, se Shteti Islamik është një ideologji e gabuar më parë se sa një grup terrorist dhe kjo , tha Ebadi, nuk mund të çrrënjoset me bomba. Duke folur në hapje të konferencës ndërkombëtare për promovimin e dialogut ndërfet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:24.793Z

Socialistët e lagjes protestojnë para shtëpisë së Kastriot Islamit

Një grup socialistësh të lagjes, në të cilën banon Kastriot Islami, janë mbledhur para pallatit të tij për të protestuar për shkak të votë së tij në parlament. Socialistët e lagjes ndjehen të fyer që vota e tyre është përdorur për të mbajtur në pushtet Berish

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.872Z

Papa: Turqia, urë lidhëse mes Perëndimit dhe Islamit

"Tuqia është urë lidhëse mes Perëndimit dhe islamit". Kështu është shprehur Papa Benedikti XVI gjatë pritjes së ambasadorit të ri turk në Selinë e Shenjtë, Kenan Gursoy. "Turqia, shtet laik dhe demokratik, shënon kufirin mes Evropës e Azisë dhe gjendet në një pozicion ideal për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:19.208Z

Sali Berisha do ti drejtohet islamit ekstrem

Nga Spartak Ngjela   Duhet një qëndrim i fortë ndaj kundërshtarëve politikë të Shqipërisë euroatlantike Kundërshtarët anti perëndimorë në Shqipëri kanë qenë ose tiranët, ose të korruptuarit. Keshtu është gjendja edhe sot: antiamerikanizëm që kërkon të mbulohet nga Be

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.712Z

Haxhiymeri: "Rama, hakmarrje primitive ndaj Islamit" Qamil Xhani

Ish-sekretarja e Shanseve te Barabarta ne Partine Socialiste, Edlira Haxhiymeri, e konsideron si absurd dhe te pajustifikueshem vendimin per perjashtimin e deputetit Kastriot Islami. Ne nje prononcim per gazeten "Koha Jone", Haxhiymeri shprehet se absurditeti i vendimit te kreu te PS-se lidhet me fa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:51.918Z

Kina kundër Islamit: Ndalon Ramazanin në administratën publike

Kina u ka ndaluar Ramazanin gjithë myslimanëve që punojnë në administratën publike duke penguar kështu traditën më të njohur të botës islame. Qeveria e Pekinit që zyrtarisht është një Republikë Laike, u ka ndaluar nëpunësve publikë të agjërojnë apo falen në orarin zyrtar t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:29.047Z

Brojka: Ishte gabim kandidimi i Islamit për PD-në

Ish- kryetari i Bashkisë së Tiranës, Albert Brojka, thotë në një intervistë për GSH, se aktualisht ai është angazhuar në fushatë përkrah Dashamir Shehit. Brojka thotë se nuk është anëtar i Lëvizjes për Zhvillim Kombëtar dhe as nuk është larguar nga PD-ja, por p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama