Rezultate te kerkimit per termin: +Islamit

Total: 3616
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:28.851Z

Islamit & Co shpërfillje, jo faktorizim

Nga Altin Ketro Dy nga tre ish- deputetët socialistë që tashmë garojnë nën siglën e PD-së, po bëhen çdo ditë e më shumë protagonistë të medias me deklaratat e tyre. Veçanërisht, Kastriot Islami, dukshëm i ka shtuar tonet e akuzave kundrejt kampit opozitar dhe sidom

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:33.179Z

Clinton:SHBA kundër Islamit, perceptim i dhimbshëm

Duke folur në Daka të Bangladeshit, sekretarja amerikane e shtetit, Hillary Clinton, ka thënë se ndjehet shumë keq kur ballafaqohet me perceptimin se Shtetet e Bashkuara janë kundër Islamit.“Është një perceptim i dhimbshëm dhe më vjen shumë keq që dikush e beson ose e propagandon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:01.149Z

SHBA shpall organizatë terroriste Armatën e Islamit

Sekretarja amerikane e shtetit ka përcaktuar Armatën e Islamit, si organizatë terroriste sipas nenit 219 të Aktit të Emigracionit dhe Kombësisë. Në njoftimin për mediat, thuhet se Armata e Islamit është një organizatë terroriste me se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:48.697Z

Radikalizëm islam apo injorancë radikale ndaj Islamit?

Nga Enklid Pelari*   Kohet e fundit po veme re nje fushate intensive (nuk po e quajme kryqezate) ndaj islamizmit dhe islamizmave, por fatkeqesisht jo nga njerez kompetente. Pra, jo sic ndodh ne boten perendimore, ku fjala bie njerez te subvencionuar nga shteti, por jo vetem, stud

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.534Z

Malaj, kundër përjashtimit të Islamit

Anëtari i Kryesisë socialiste, Arben Malaj, u shpreh dje kundër propozimit për përjashtimin e Kastriot Islamit nga Grupi i PS. Duke shprehur qëndrimin e tij të mbajtur në mbledhjen e Kryesisë, por dhe ndaj rastit konkret, Malaj në adresën e tij në Facebook shprehet se është kundër ven

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:51.260Z

ISIS-i dhe nevoja e reformimit të islamit

Vërtet që myslimanët e dënojnë ,,Shtetin Islamik" si jo-në përputhje me islamin. Megjithëse shumë myslimanë identifikohen me imazhin e islamit të xhihadistëve, opinioni publik kërkon kritikë që vjen nga brenda fesë islame I ashtuquajturi ,,Shteti Islamik" (IS) nuk ka sjell

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:33.176Z

Klinton:SHBA kundër Islamit, perceptim i dhimbshëm

Duke folur në Daka të Bangladeshit, sekretarja amerikane e shtetit, Hillari Klinton, ka thënë se ndjehet shumë keq kur ballafaqohet me perceptimin se Shtetet e Bashkuara janë kundër Islamit. “Është një perceptim i dhimbshëm dhe më vj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama