Rezultate te kerkimit per termin: +Islamit

Total: 3616
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.694Z

Rregullonte catine e shtepise rrezohet dhe gjen vdekjen

Foto arkiv PUBLICITET Mallakaster 5 maj 2014 NOAal- Ishte ngjitur ne majen e catise se shtepise per te rregulluar disa tjegulla qe kishin levizur dhe fusnin lageshti ne banese por ka qene pikerisht ky riparim qe i ka kushtuar jetenbr br Ishte dita e pare me diell pas ditesh te te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.563Z

Presidenti, Meta: LSI jo pjesë e spekulimeve, por e zgjedhjes

ELBASAN- Kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim ka reaguar nga qyteti i Elbasanit, në lidhje me garën për presidentin. Ilir Meta duke folur gjatë një takimi me gratë e LSI në qytetin e Elbasanit , tha se forca politike që ai drejton nuk është pjesë e spekulimeve politike dhe nuk do t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:00.252Z

Sulmet kamikaze ne Pakistan 80 viktima

style=positionrelativez-index2> Nje atentat i dyfishte ka ndodhur ne rajonin Charsadda te Pakistanit te enjten. Atentati i cili i morri jeten 80 personave u morr persiper nga talebanet te cilet e prezantuan si nje akt sulmi per tu hakmarre ndaj vdekjes se liderit te Al-Quaede

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.730Z

Irani antisamit Uashingtonit

Irani njoftoi mbajtjen e një samiti në 17 dhe 18 prill si kundërpërgjigje ndaj atij ndërkombëtar mbi sigurinë nukleare që do të mbahet me 12-13 prill në Uashington. “Energji bërthamore për të gjithë, armë bërthamore për asnjë”. Kjo është tema e përcaktuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.644Z

Suedi burg dy vellezerve kosovare

Nje gjykate suedeze ka konfirmuar denimet me burg per dy vellezer kosovare te cilet hodhen bomba molotov ndaj shtepise se karikaturistit te Muhamedit Lars Vilks. Dy vellezerit Mentor dhe Mensur Alija 21 dhe 20 vjec jane denuar me tre dhe dy vjet burg nga Gjykata e Apelit. Ne maj te vit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.870Z

Protesta dhe kunder protesta ne Gjermani

brbrFikja e dritave te katedrales ne Keln eshte nje nga format e kunder protestave qe shoqeria gjermane po ben ndaj grupit Patriotet Europiane ose ndryshe Pegida ne shtetin e Gjermanise Ata akuzojne anetaret e Pegides si mbeshtetesit e ekstremizmit Kjo lloj proteste i bashkohet serise se tubimeve dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:46.419Z

Gjermani ekstremistet perplasen me policine

brbrPerplasje mes policise dhe qindra protestuesve jane shenuar kete te shtune ne qytetin e Shtutgardit ne Gjermani Demonstrues te majte kane tentuar te pengojne njerezit qe do te merrnin pjese ne nje konference te partise se ekstremit te djathte Alternativa per Gjermanine Gjate konferences kjo par

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama