Rezultate te kerkimit per termin: +Islamit

Total: 3616
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:51.260Z

ISIS-i dhe nevoja e reformimit të islamit

Vërtet që myslimanët e dënojnë ,,Shtetin Islamik" si jo-në përputhje me islamin. Megjithëse shumë myslimanë identifikohen me imazhin e islamit të xhihadistëve, opinioni publik kërkon kritikë që vjen nga brenda fesë islame I ashtuquajturi ,,Shteti Islamik" (IS) nuk ka sjell

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:33.176Z

Klinton:SHBA kundër Islamit, perceptim i dhimbshëm

Duke folur në Daka të Bangladeshit, sekretarja amerikane e shtetit, Hillari Klinton, ka thënë se ndjehet shumë keq kur ballafaqohet me perceptimin se Shtetet e Bashkuara janë kundër Islamit. “Është një perceptim i dhimbshëm dhe më vj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:50.369Z

Nobelistja Ebadi: Shoqëritë patriarkale pengojnë reformimin e Islamit

Nobelistja nga Irani, Shirin Ebadi, tha të martën në Prishtinë, se Shteti Islamik është një ideologji e gabuar më parë se sa një grup terrorist dhe kjo , tha Ebadi, nuk mund të çrrënjoset me bomba. Duke folur në hapje të konferencës ndërkombëtare për promovimin e dialogut ndërfet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:24.793Z

Socialistët e lagjes protestojnë para shtëpisë së Kastriot Islamit

Një grup socialistësh të lagjes, në të cilën banon Kastriot Islami, janë mbledhur para pallatit të tij për të protestuar për shkak të votë së tij në parlament. Socialistët e lagjes ndjehen të fyer që vota e tyre është përdorur për të mbajtur në pushtet Berish

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.872Z

Papa: Turqia, urë lidhëse mes Perëndimit dhe Islamit

"Tuqia është urë lidhëse mes Perëndimit dhe islamit". Kështu është shprehur Papa Benedikti XVI gjatë pritjes së ambasadorit të ri turk në Selinë e Shenjtë, Kenan Gursoy. "Turqia, shtet laik dhe demokratik, shënon kufirin mes Evropës e Azisë dhe gjendet në një pozicion ideal për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:19.208Z

Sali Berisha do ti drejtohet islamit ekstrem

Nga Spartak Ngjela   Duhet një qëndrim i fortë ndaj kundërshtarëve politikë të Shqipërisë euroatlantike Kundërshtarët anti perëndimorë në Shqipëri kanë qenë ose tiranët, ose të korruptuarit. Keshtu është gjendja edhe sot: antiamerikanizëm që kërkon të mbulohet nga Be

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.712Z

Haxhiymeri: "Rama, hakmarrje primitive ndaj Islamit" Qamil Xhani

Ish-sekretarja e Shanseve te Barabarta ne Partine Socialiste, Edlira Haxhiymeri, e konsideron si absurd dhe te pajustifikueshem vendimin per perjashtimin e deputetit Kastriot Islami. Ne nje prononcim per gazeten "Koha Jone", Haxhiymeri shprehet se absurditeti i vendimit te kreu te PS-se lidhet me fa

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama