Rezultate te kerkimit per termin: +Italia

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:24.833Z

Zhvleresohet serish Italia

Agjencia e kreditimit Moodys Italia zhvleresohet serish. Vetem nje muaj pas zhvleresimit te bere nga agjencia e kreditimit Standart and Poors kete here eshte agjencia Moodys qe ka reduktuar nivelin e kreditimit te Italise duke e ulur ate nga Aa2 ne A2 nen nje kendveshtrim negativ. Ne deklaraten e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:40.369Z

Italia barazon me Kroacine

Italia ka barazuar 1-1 edhe me Kroacinë duke ia lënë gjithcka në dorë ndeshjes së fundit me Irlandën. Italianët e Prandelit të cilët dominuan pjesën e parë, zhbllokuan rezultatin me një goditje standarde, sigurisht me Pirlon.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:19.740Z

Bersani Italia ne situate dramatike

Bersani Italia ne situate dramatike E merkure 27 Shkurt 2013 1010 Bersani Italia ne situate dramatikeUdheheqesi i qendres se majte ne Itali Pier Lugi Bersani ka thene se zgjedhjet jobindese kane lene vendin ne nje situate dramtike  Rezultatet finale kane treguar se koalicioni i Bersnait

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:25.520Z

D'Elia: Italia mbështet liberalizimin e vizave

Italia do të jetë avokati mbrojtës i Shqipërisë në Bashkimin Europian. Duke siguruar edhe një herë mbështetjen e Italisë për anëtarësimin e Shqipërisë në BE, ambasadori italian Saba D'Elia në një takim me ministrin e Jashtëm, Ilir Meta tha se Italia përkrah liberalizimin e vizave

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:26.964Z

Italia: Do vijojme mbeshtetjen ndaj Kosoves

Ambasadori italian ne Prishtine, Michael Giffoni ka deklaruar se Italia vazhdon te mbetet nje vend mbeshtetes i Kosoves dhe se investimet e saj ne shtetin e ri do te jene te medha. Ne nje interviste per nje te perditshme lokale, Giffoni ka deklaruar se edhe ne Gjykaten Nderkombetare te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.893Z

Edhe Italia si Greqia?

Në radhë të parë këto radhë nuk kanë të bëjnë me kampionatin evropian të futbollit, as me formën e dobët të Italisë dhe as me lamtumirën e kampionëve me futbollin më të çuditshëm në historinë e kampionatit. Megjithatë, ia vlen që të niset nga sporti dhe konkretisht nga futb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:47.913Z

Italia paguan interesa rekord

Italia pagoi të premten interesa rekord në huamarrjen e dhjetë miliardë eurove me një afat maturimi 6-mujor. Letrat e emetuara nga Roma u blenë në tregjet ndërkombëtare me inter

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama