Rezultate te kerkimit per termin: +Italia

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.165Z

Italia ka disa prej ligjeve me te ashpra te imigracionit ne kontinent

Festival i veres ne Firence eshte nje tradite qe vazhdon prej shekujsh.Por pertej asaj qe duket ne siperfaqe ne qytet po ndodhin mjaft ndryshime. Ne mesin e mijera turisteve eshte e lehte te dallosh te huajt me te varfer te qytetit imigrantet nga Afrika Evropa Lindore dhe Azia qe kane ardhur ketu pe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:13.876Z

Italia kundër UEFA-s, denoncojnë dhunën serbe

Emisioni i njohur sportive në Itali, “Tiki Taka”, ka publikuar një pjesë të materialit që Federata Shqiptare e Futbollit i ka dërguar UEFA-s, për të evituar humbjen në tavolinë për ndeshjen e ndërprerë ndaj Serbisë. M

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:54.869Z

Fitojnë Belgjika dhe Italia, “vyshket” ëndrra për “Tulipanët” (Video)

Belgjika e Adnan Januzjat ka shënuar fitore ndaj Bosnjës në ndeshjen kualifikuese për Euro 2016, fitore ka shënuar edhe Italia ndaj Matlës, ndërsa ka befasuar Holanda, duke u mundur në shtëpi nga Islanda. Belgët në shtëpi kanë mposhtur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:41.172Z

Italia në gatishmëri, alarm fals për bombë në aeroportin e Fiumicinos

Ashtu si të gjitha vendet e Europës, edhe Italia ka shtuar nivelin e sigurisë pas sulmeve terroriste të ditës së sotme në Belgjikë, që lanë pas 34 të vdekur e mbi 130 të plagosur. Por një alarm për bombë në aeroportin e Fiumicionos pasditen e sotme ka ngritur në këmbë policinë it

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.160Z

Posta shqiptare, publikoi pullën "Italia dhe Shqipëria Dy Popuj një Det një Miqësi"

Posta shqiptare iu bashkëngjit në miniaturë ardhjes së Ministrit të Jashtëm italian Fratini me emetimin e një emisioni special të Pullës më të re me Logon "Italia dhe Shqipëria Dy Popuj një Det një Miqësi". Kjo pullë u realizua nga piktori dhe heraldisti Gjin Varfi. Drejtoresha e m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.717Z

Ekstradohet nga Italia 34-vjecari, i dënuar për vrasje

TIRANË- Është ekstraduar nga Italia 34-vjecari Kastriot Dervishi i shpallur në kërkim ndërkombëtar pasi ishte dënuar në Shqipëri me 25 vite burg për vrasje. Vendimi ishte dhënë nga gjykata e Beratit në maj të vitit 2001, pasi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:54.419Z

Italia në kërkim të 2 xhihadistëve nga Kosova, hynë me viza të rregullta

Italia vihet në alarm për arrestimin e 2 xhihadistëve shqiptarë me origjinë nga Kosova. Një hetim sekret mes EULEX dhe prokurorisë së Romës në Itali zbuloi skandalin e shitjeve të vizave hyrëse në Itali përmes selisë së saj diplomatike në Prishtinë, kundrejt një shume prej 3 500

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama