Rezultate te kerkimit per termin: +Italia

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:41.172Z

Italia në gatishmëri, alarm fals për bombë në aeroportin e Fiumicinos

Ashtu si të gjitha vendet e Europës, edhe Italia ka shtuar nivelin e sigurisë pas sulmeve terroriste të ditës së sotme në Belgjikë, që lanë pas 34 të vdekur e mbi 130 të plagosur. Por një alarm për bombë në aeroportin e Fiumicionos pasditen e sotme ka ngritur në këmbë policinë it

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.160Z

Posta shqiptare, publikoi pullën "Italia dhe Shqipëria Dy Popuj një Det një Miqësi"

Posta shqiptare iu bashkëngjit në miniaturë ardhjes së Ministrit të Jashtëm italian Fratini me emetimin e një emisioni special të Pullës më të re me Logon "Italia dhe Shqipëria Dy Popuj një Det një Miqësi". Kjo pullë u realizua nga piktori dhe heraldisti Gjin Varfi. Drejtoresha e m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.717Z

Ekstradohet nga Italia 34-vjecari, i dënuar për vrasje

TIRANË- Është ekstraduar nga Italia 34-vjecari Kastriot Dervishi i shpallur në kërkim ndërkombëtar pasi ishte dënuar në Shqipëri me 25 vite burg për vrasje. Vendimi ishte dhënë nga gjykata e Beratit në maj të vitit 2001, pasi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:54.419Z

Italia në kërkim të 2 xhihadistëve nga Kosova, hynë me viza të rregullta

Italia vihet në alarm për arrestimin e 2 xhihadistëve shqiptarë me origjinë nga Kosova. Një hetim sekret mes EULEX dhe prokurorisë së Romës në Itali zbuloi skandalin e shitjeve të vizave hyrëse në Itali përmes selisë së saj diplomatike në Prishtinë, kundrejt një shume prej 3 500

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.431Z

Ishte dënuar me 17 vjet burg për vrasje, ekstradohet nga Italia 46-vjeçari

Ekstradohet nga Italia, drejt vendit tonë, një person i shpallur në kërkim ndërkombëtar për “Vrasje me paramendim”. Edvid Ndile, 46 veç, banues në Berat ishte shpallur në kërkim pasi, Gjykata e Rrethit Berat me vendimin Nr. 82 datë 21.06.2002 e ka denuar me 17 vjet burg per V

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:46.208Z

Rama Italia e ka harruar kohen kur gjysherit e saj shkonin ne Amerike

Transmetuar me 20072015 - 0839 PUBLICITET Emisioni Agora i TV RAITRE ne Itali ne nje edicion te perditshem kete vere diten e sotme kishte te ftuar edhe kryeministrin shqiptar Edi Rama i cili foli per marredheniet mes dy vendev

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:48.930Z

Presidenca e BE, sot dita e fundit e Greqisë, nga nesër e merr Italia

BRUKSEL-Sot është dita e fundit e udhëheqjes gjashtëmujore të Greqisë me Bashkimin Evropian, ndërsa, nga nesër, kryesimin e radhës do ta marrë Italia. Kryeministri i Italisë, Mateo Renzi, do të paraqesë prioritetet për gjashtë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama