Rezultate te kerkimit per termin: +Italia

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:48.930Z

Presidenca e BE, sot dita e fundit e Greqisë, nga nesër e merr Italia

BRUKSEL-Sot është dita e fundit e udhëheqjes gjashtëmujore të Greqisë me Bashkimin Evropian, ndërsa, nga nesër, kryesimin e radhës do ta marrë Italia. Kryeministri i Italisë, Mateo Renzi, do të paraqesë prioritetet për gjashtë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:56.991Z

Ekstradohet nga Italia, ishte dënuar për trafikimin e të miturve

TIRANË- Ekstradohet nga Italia Xhemal Korra, i dënuar për trafik fëmijësh. Sipas vendimit të gjykatës, i riu kishte trafikuar dy të mitur në Greqi, me qëllim shfrytëzimi si lypsa nën dhunë fizike dhe psikike. Megjithatë, dyshohet se trafikimi ishte bërë në marrëveshje me prindëri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:19.731Z

Italia s'mund të qeveriset, Senatii ndarë,Grillo partia e parë

Të tjera rreth shkrimit /VIDEO Shtypi: Zgjedhjet 'frakturë ala italiane' EDITORIAL/Llogaritë me realitetin Westervelle për Italianë: Sa më shpejt një qeveri e qëndrueshme ROME- Italia që del nga zgjedhjet është ekstremisht e fragmentarizuar, ku dy koalicionet kryesore gj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:54.711Z

Italia hakmerret ndaj Spanjës, tani në çerekfinale e pret Gjermania

Italianët kanë treguar se janë një ndër favoritët për fitimin e Euro 2016 pas mundjes së  Spanjës me rezultat 2:0. Axurrët gjatë gjithë pjesës së parë treguan lojë më të mirë, ndërsa spanjollët herë pas here u munduan të befasonin me disa sulme, por të cilat përfundonin pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:22.278Z

Zbulohet linja e trafikimit te motoreve te cilindrates se larte nga Italia

Skuadra e antitrafikut ka zbuluar një linjë të vjedhjes në itali të motorrëve luksozë dhe trafikimin e më pas shitjen e tyre në Tiranë. Policia arrestoi 2 persona dhe sekuestroi 4 motorrë me vlerë mbi 50 mijë euro. Ardian Zhegu e Besn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:47.191Z

Barroso me Montin ne Bruksel Besim se Italia do e kaloje krizen

Një ditë e mbushur me takime për kryeministrin e ri të Italisë, Mario Monti. Ai ndodhet në Bruksel në paraqitjen e tij të parë zyrtare në institucionet e BE-së pas marrjes se postit te kryeministrit Italian. Pas takimit që pati me pres

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.426Z

Gjermania dhe Italia, dy ekipet që vrapuan më shumë

Përgatitja fizike ka qenë çelësi i suksesit të skuadrave fituese në raundin e parë të ndeshjeve në grup në "Brazil 2014", nëse analizon të dhënat e publikuara në FIFA sa u përket kilometrave që kanë përshkuar

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama